pcsuper Skrevet 23. november 2006 Skrevet 23. november 2006 (endret) Mitt spørsmål er ganske enkelt: Er det mulig å gjør sånn at når jeg laster ned demo f.eks fra Xbox - live, at den bruker hele linja på en måte. Sånn at den går i maks ? For når jeg laster ned nå, så merker jeg at den bruker omtrent bare 1 mbit av de 5 jeg har. Endret 23. november 2006 av pcsuper
andypandy Skrevet 23. november 2006 Skrevet 23. november 2006 (endret) Tror neppe det går.. Men står NAT'en din på Strict? Merket forskjell med en gang den ble Open hos meg.. Da brukte den mer båndbredde virket det som.. mao lastet fortere ned.. Endret 23. november 2006 av andr3asb
pcsuper Skrevet 23. november 2006 Forfatter Skrevet 23. november 2006 Tror neppe det går.. Men står NAT'en din på Strict? Merket forskjell med en gang den ble Open hos meg.. Da brukte den mer båndbredde virket det som.. mao lastet fortere ned.. 7343588[/snapback] kanskje jeg er dum, men jeg skjønte ikke helt hva du mente : s
Rookie_NO Skrevet 23. november 2006 Skrevet 23. november 2006 Han snakker om innstillinger på routeren din. Se bruksanvisningen for routeren evt ring ISP'en din for innstillinger. Jeg sitter selv på en 22Mbit linje, men laster stort sett ned med rundt 1mbit selv, tror kanskje 360'en hadde kunnet dra nytte av et bittorrent lignende system å dele filer på.
pcsuper Skrevet 23. november 2006 Forfatter Skrevet 23. november 2006 Mulig det er Xbox'en som er problemet da. Får håpe det kommer noe som gjør at man kan laste ned fortere, går jo så tregt å laste ned : o
Gjest Slettet+981234789 Skrevet 23. november 2006 Skrevet 23. november 2006 har ogå en 20mbit, linje men xbox live er en smule tregere enn internett fra en pc.. har ikke NAT Strict.
pcsuper Skrevet 23. november 2006 Forfatter Skrevet 23. november 2006 Hadde ikke noe NAT Strict jeg eller. Men det burde jo finnes noe som gjør at man kan utnytte farta mer. For dere som sitter med 20 mbit, det hadde jo godt en DEL fortere hvis dere fikk brukt alt en å bruke rundt 1 mbit : s
Gjest Slettet+981234789 Skrevet 23. november 2006 Skrevet 23. november 2006 nå har det sikkert noe med at det går igjennom servern til microsoft.. når det er mange folk der går det jo saktere.. og servern ligger vell i amerika.
StaBBer Skrevet 23. november 2006 Skrevet 23. november 2006 Samme her, får ikke brukt linjen til det den er god for når det gjelder Xbox Live nedlastinger.
LordShaft Skrevet 24. november 2006 Skrevet 24. november 2006 Dette avhenger vel veldig av hvor mye serveren har å gi deg! Spiller liten rolle om du har 10mb linje og serveren ikke klarer å levere mer en 20kbps min speed varierer veldig! enkelte ganger er demoene nede på ett blunk. andre ganger ikke!
RoninMasao Skrevet 24. november 2006 Skrevet 24. november 2006 Han snakker om innstillinger på routeren din. Se bruksanvisningen for routeren evt ring ISP'en din for innstillinger. Jeg sitter selv på en 22Mbit linje, men laster stort sett ned med rundt 1mbit selv, tror kanskje 360'en hadde kunnet dra nytte av et bittorrent lignende system å dele filer på. 7343791[/snapback] Tror ikke bittorrent hadde vært noen god løsning på Live! Det vil jo si at alle måtte ha delt sine nedlastninger til enhver tid.. og når skulle du da få spilt over LIVE? Det ville jo betydd maks lag i alle LIVE sesjoner.. Tror nok vi må leve med server sentrerte nedlastinger også i fremtiden..
Gjest Slettet+981234789 Skrevet 24. november 2006 Skrevet 24. november 2006 det er jo ikke så tregt at det er snakk om liv og død... ikke noe problem for meg... klager ikke.
redflame Skrevet 24. november 2006 Skrevet 24. november 2006 (endret) Jeg tror bittorent i kombinasjon med server nedlasting hadde fungert utmerket , tross alt så laster de fleste ned en ny demo rett etter at den er sluppet , da kunne jo alle lasta ned fra hverandre og samtidig kunne serveren bidra , spesielt hvis de fleste er ferdige med den demoen. Men dette er bare hypotetisk da , veit ikke om det lar seg gjøre i virkligheten da. Men uanset hadde det gått så skulle ivhertfall MS klart det siden de tross alt er et software selskap. Endret 24. november 2006 av redflame
pcsuper Skrevet 25. november 2006 Forfatter Skrevet 25. november 2006 Men siden det går så tregt å laste ned uansett tid på døgnet, så skulle man tro det ligger en sperre inne i 360'en ..
Zappza Skrevet 25. november 2006 Skrevet 25. november 2006 Det kan jo hende at Microsoft har lagt inn en sperre i serveren for å hindre at det blir sånn at noen har maks hastighet mens andre har minst. For å jevne ut altså...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå