Gå til innhold

Hjelp! "Telefon Låst"


µT.

Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann!

 

Jeg har et "lite" problem med min Samsung D600.

Når jeg tar SIM-kortet mitt inni den (bruker telefonen kun innimellom) så står det "tast PIN" (greit det) Så når det er gjort, så kommer det opp "telefon låst", og "tast passord".

 

Jeg har snakket både med Netcom (som skjønte lite) og Samsung. De hos Samsung sa at jeg måtte taste inn telefonkoden, som er "00000000", med mindre jeg har endret den. Men det er nå jeg blir litt frustrert. når jeg skal taste inn koden, så fungerer ikke standardkoden, så jeg går da utifra at jeg har endret den, uten å huske det. Det er da der problemet starter. Hva kan jeg gjøre for å låse opp mobilen igjen? (Helst uten å levere den inn til service.)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, den er nok ikke det.. Jeg kjøpte den med netcom youngtalk, og det er det kortet jeg bruker enda, men i en annen telefon. Og når jeg skulle sitte Sim-kortet inn i Samung'en, så sto det plutselig "telefon låst".. :hmm:

Skrevet

Om du ikke husker koden du har satt må du nesten bare sende telefon inn på service til resetting, tipper det koster deg 3-400 kroner.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...