magnuslar Skrevet 4. oktober 2006 Skrevet 4. oktober 2006 Ok, her er problemet mitt: Jeg kan strafe til venstre og høyre ELLER gå rett frem og tilbake. Men om jeg trykker venstre og frem (a og w) så velges bare den ene. Jeg kan ikke strafe på skrå! Dette kan jeg ikke leve med, det må jo være noe galt?
magnuslar Skrevet 4. oktober 2006 Forfatter Skrevet 4. oktober 2006 (endret) Om jeg sletter den, lager den en default da? Så kan jeg jo bare gjøre det for å se om det virker... EDIT: Vil gjerne vite hva som faktisk gjør denne bugen, så jeg slipper å lage hele .cfg på nytt--- Endret 4. oktober 2006 av magnuslar
atrax Skrevet 4. oktober 2006 Skrevet 4. oktober 2006 Akkurat dette problemet har jeg egentlig aldri vært borti. At knapper kan "låse" hverandre er én ting, men akkurat de knappene skal kunne brukes samtidig. Den ene løsningen er: Bytt tastatur. Produsenten av tastaturet ditt har tydeligvis brukt en for liten matrise til å registrere tastetrykk (for å gjøre tastaturet billigere; mindre elektronikk), og det har medført at 'a' og 'w' ligger i samme kolonne/rad. Den andre er å fikse configen din, som allerede er foreslått. Prøv å lage en ny fil (med notepad) i cstrike-mappa di som du kan kalle hva du vil, f.eks. a.rc. Skriv følgende i den: bind w +forward bind s +back bind a +moveleft bind d +moveright Lagre fila. Når du starter CS neste gang, skriv exec a.rc i konsollen. Da er du sikker på at de nevnte knappene har riktige 'bindings' i allefall.
neadii Skrevet 4. oktober 2006 Skrevet 4. oktober 2006 jeg får ofte slike bugs etter å ha sett på demoer, da funker restart av cs elelr steam. Funker ikke det sletter du configen (config.cfg) din. Da får du default config. Bygg opp configen din igjen så tar du en back-up slik at hvis dette skjer igjen kan du bare erstatte den "friske" configen med den ødelagte.
Gissan Skrevet 4. oktober 2006 Skrevet 4. oktober 2006 Atrax's løsning fungerer topp. Slik jeg gjør det ihvertfall.
Rostad Skrevet 4. oktober 2006 Skrevet 4. oktober 2006 hans første eller andre løsning da? Men er slik til meg og hvis jeg har tastaturet i PS/2 porten, setter jeg den i usb'en så blir det ingeng problemer
magnuslar Skrevet 7. oktober 2006 Forfatter Skrevet 7. oktober 2006 Ja det funker nå. Sletta configen
neadii Skrevet 7. oktober 2006 Skrevet 7. oktober 2006 Ja det funker nå. Sletta configen 7018832[/snapback] husk å ta back-up! så hvis det skjer igjen kan du bare legge inn back-upen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå