Gå til innhold

PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA


Anbefalte innlegg

Skrevet

... dumping psychical memory

 

 

Argh! Jeg har fått denne bluescreenen snart 20 ganger de siste 2 ukene.

Noen ganger kommer den av at jeg høyreklikker på et *.gif bilde på en webside, andre ganger av at jeg bare er inne på en webside (krashet engang da jeg gikk gjennom qxl annonser).

Det er også en annen feil som kom nylig, men husker ikke hva det står (finner ikke feieln i log'en).

 

Mitt system:

 

Et eller annet SpaceWalker HK

128mb sdram

Ati Xpert Work 99

IBM 32.2Gb HD

Creative SB 16bit

 

Win2kPro

 

 

Jeg har lett rundt her på forumet og på MS Knowledge Base... Fant dessverre ingenting, så jeg håper noen av dere kan hjelpe meg? Begynner å bli smålei nå.

Kan det ha noe med hd'en å gjøre?

 

 

Takk i forveien,

Joachim

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Opplever det samme. Kom etter at jeg installerte sp3 (tror jeg). Kan være hardware feil, som ødelagt minne, aner ikke. Kjør memtest.

Skrevet

Dårlig minne var det sist gang jeg hadde dette problemet.

Og det samme med en venn av meg.

 

Har du flere minnebrikker så prøv å bare bruke en og en for å prøve å finne en eventuelt dårlig brikke.

Skrevet

Quote:


Den 2002-11-02 16:43, skrev wilbur:

Opplever det samme. Kom etter at jeg installerte sp3 (tror jeg).


 

Det ble definitivt fler bluescreens angående dette problemet etter sp3. Skal kjøre minnetest (alt hardware på maskina er forsåvidt gammelt, så det vil ikke være et stort "gisp" om noe hw sliter... :wink: )

 

Joachim

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...