Gå til innhold

Intel open sources graphics drivers


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Eg og, håper amd henger seg på med ati :)

6652492[/snapback]

 

Liker ikke ATi. Liker ikke AMD lenger. Men frie Intel + nvidia (Har hørt at de også skal lage åpenedrivere).

 

Godt at det går i den positive retningen.

Skrevet (endret)

Litt av problemet med lukkede drivere fra ATi og nVidia skal visstnok være at begge bruker relativt almenne brikkedesign i sine grafikk løsninger.

Så mye av magien til ATi og nVidia skal altså ligge i selve driveren. Dermed er bekymringen at konkurrenten kan få innsyn i ens hemligheter ved å studere driveren, som en kan komme til å gjøre hvis driveren blir åpen.

 

Jeg skriver nå helt på husk. Leste en god artikkel om dette for lenge siden, men ikke husker jeg hvor. Mulig situasjonen er en annen nå.

 

Uansett bryr jeg meg midt i ryggen hvilket grafikkkort som sitter i maskina så lenge det gjør jobben. Åpen driver er en meget god bonus.

 

EDIT: Dertil kan det nevnes at brorparten av forskjellen mellom et GeForce kort og et Quatro kort er drivern. Åpen driver kan bety at Onde Hackere kan bruke billige GeForce kort som dyre Quatro kort.

Endret av olefiver

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...