Gå til innhold

Canon med vidvinkelobjektiv til XL-H1


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mens Sony har pumpet ut HD-kamera på HD-kamera lanserte Canon sitt så langt eneste videokamera med høyoppløselige bilder for en liten tid tilbake. Det var en videreutvikling av XL2 og ble kalt XL-H1. Nå ser det ut som de prøver å gjøre det magre HD-tilbudet sitt litt mer atraktivt ved å lansere et nytt vidvinkelobjektiv.

Les mer

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eg må seie at eg gler meg til å sjå korleis dei to nye kameraa nemnt til slutt i artikkelen vil verte. Det var vel kanskje på tide å kome med ein oppfølgjar til DM-XM2, som XH A1 er. (Det andre heiter XH G1.) Her er forresten ein liten artikkel frå Digital Video Editing om kameraa.

Skrevet

Ja, jeg gleder meg selv. Ifølge Sony skal de amerikanse versjonene være identisk med den europeiske. Men det blir jo forskjellen i PAL/NTSC da. Og så er jeg spent på å se om designet blir likt, samt modellnavnet. Etter hva jeg har hørt skulle informasjon om de europeiske versjonene komme tidligst i morgen. Så får vi bare vente å se. Skal love å være førstemann ute så fort vi får vite noe :)

×
×
  • Opprett ny...