PepsiMax Skrevet 11. mai 2006 Skrevet 11. mai 2006 Hei! Har testet d-link DWL-2000ap+ i noen dager, men er ikke fornøyd! Det er ikke stabilt i det hele tatt, og så ønsker jeg litt mer rekkevidde (Uten at det går utover stabiliteten når du sitter nær!). Noen som har et bra accespunkt å anbefale? Helst ikke over 1000,-! Hva med denne?: Netgear Takker på forhånd for svar!
brusboks Skrevet 12. mai 2006 Skrevet 12. mai 2006 Prøv deg med en Linksys WRT54G (Router). Den har gode trådløse egenskaper. Har den selv men byttet den ut med en ASUS WL-500G Deluxe pga. at jeg kjører server og WRT54G mangler en god del funksjoner som er viktige for meg, f.eks. statisk lokal IP-Adresse.
PepsiMax Skrevet 12. mai 2006 Forfatter Skrevet 12. mai 2006 Prøv deg med en Linksys WRT54G (Router). Den har gode trådløse egenskaper. Har den selv men byttet den ut med en ASUS WL-500G Deluxe pga. at jeg kjører server og WRT54G mangler en god del funksjoner som er viktige for meg, f.eks. statisk lokal IP-Adresse. 6086544[/snapback] Tenket først og fremst på ett accesspunkt. Har hørt, og har litt erfaring med, at de er enklere å sette opp.. Hva med Linksys WAP54G? Hva er bakdelen med denne i forhold til routeren? Jeg har router i modemet fra før.
Lars Dongeri Oppholdsnes Skrevet 12. mai 2006 Skrevet 12. mai 2006 Kjøp en router som du disabler (LAN)DHCP på. Bruk LAN port og du har et aksesspunkt. Anbefaler mest at du setter opp routermodemet ditt i bridgemodus og bruker f.eks en Linksys WRT54GL som trådløs+router (koster ca 500 + frakt). https://prisguiden.no/fritekst_sok....gl&search=S%F8k
brusboks Skrevet 12. mai 2006 Skrevet 12. mai 2006 Prøv deg med en Linksys WRT54G (Router). Den har gode trådløse egenskaper. Har den selv men byttet den ut med en ASUS WL-500G Deluxe pga. at jeg kjører server og WRT54G mangler en god del funksjoner som er viktige for meg, f.eks. statisk lokal IP-Adresse. 6086544[/snapback] Tenket først og fremst på ett accesspunkt. Har hørt, og har litt erfaring med, at de er enklere å sette opp.. Hva med Linksys WAP54G? Hva er bakdelen med denne i forhold til routeren? Jeg har router i modemet fra før. 6087215[/snapback] Er sikkert helt greit det. har ikke prøvd det. Vil heller anbefale deg å gjøre slik som la7dfa-com sier. Kjøp deg en router og deaktiver DHCP. Eller gjøre det enda enklere, som la7dfa-com også sier, rett routermdoemmet ditt i bridgemodus og bruk Linksys'en til router og AP. Dette vil gjøre at fildeling internt i nettverket enklere, du slipper evt. flaskehalser som oppstår i routere osv ved fildeling i nettet osv.
PepsiMax Skrevet 12. mai 2006 Forfatter Skrevet 12. mai 2006 (endret) Tester nå en trådløs router fra Belkin. Belkin Pre-N Har deaktivert routeren, og bruker den som ett accesspunkt. Noen som har erfaring/kjennskap til denne? Den har fungert bra i ca en time nå da... Endret 12. mai 2006 av PepsiMax
kvase Skrevet 12. mai 2006 Skrevet 12. mai 2006 (endret) Ruter med Bittorrent-klient Asus WL-500g Premium Store nedlastinger med avslått pc http://www.pcworld.no/index.cfm?fuseaction...B121118FC1A897D pris 795 http://www.psdata.no/ps.asp?it=128866 eventuelt denne med innebygd HD https://prisguiden.no/product.php?product_id=44934 Endret 12. mai 2006 av kvase
PepsiMax Skrevet 13. mai 2006 Forfatter Skrevet 13. mai 2006 Ja så lenge fungerte den...... I løpet av natten har den trådløse routeren klikket!! Ingen trådløse nettverk å finne, så jeg måtte restarte routeren... Etter restarten ble det bare trøbbel! God forbindelse, men hastigheten er skjelden over 24Mbps, og internet er ubrukelig! Internetforbindelsen kommer og går hele tiden!! Er mest borte!! Fungerte jo helt prikkfitt frem til jeg la meg i natt! Noen gode ideer? Bare å kaste hele driten?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå