Gå til innhold

Båndbreddeprioritering av programmer (à la NetLi.)


Fredrik

Anbefalte innlegg

Skrevet

Siden jeg kjører seeding av familiebilder på min private torrenttracker døgnet rundt går det naturligvis en del trafikk ut av maskinen min. Siden jeg også har et FTP-server oppe (praktisk når jeg skal laste ned ting fra maskinen hjemme til skolemaskinen), og sender ting på MSN og slikt, kunne jeg tenke meg et program som gjør det NetLimiter gjør, struper båndbredde på enkeltprogrammer.

 

Men, jeg vil gjerne ha et program som gjør dette fortløpende. At det f.eks struper µTorrent når BulletProof får trafikk, slik at nedlastinger fra FTP skal bli ferdig så fort som mulig.

 

Finnes dette? Burde jo absolutt gå an i hvert fall.

 

Fredrik.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Joda, jeg bruker NetLimiter nå, men kan NetLimiter prioritere trafikk fortløpende? Kunne tenke meg et program som gjør slik at trafikken til en prosess prioriteres så fort det kommer noe trafikk på den.

Skrevet (endret)

Går ut i fra den har QoS.

 

Er en Netopia 3351 lever av NGT. Hvor finner jeg muligheten for QoS, og siden jeg har glemt/mistet login-info som gir meg utvidete rettigheter utover filter, porter og slikt, noen som vet hva brukernavn og passord for slikt er?

 

Fant.

 

Login: ngt

Pass: ChkBid114

Endret av fredrikrb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...