Gå til innhold

Test av nytt kamera. (Nye bilder)


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, etter mange måneders avisdistribuering kjøpte jeg meg Canon 20D med 70-200mm f/4L på onsdag og har nå vært ute å tatt noen bilder. Noen kommentarer?

post-61845-1145021757_thumb.jpg

post-61845-1145020644_thumb.jpg

Mads

Endret av .:stinky:.
Videoannonse
Annonse
Skrevet

For det første, velkommen i speilrefleksklubben. :)

 

Av disse to så likte jeg bilde 1 best. Men det var fryktelig blasst. Du må nok inn i photoshop e.l og dra litt i spakene. En runde med levels og en runde med curves. Tror jeg ville ha klipt bort de måkene. Ihvertfall den øverste.

 

Bilde2 er 100% ordinært og skiller seg nok ikke noe ut i mengden. Reimen forstyrrer en del. Men ellers så helt greit snapshot.

 

Alt i alt helt greie bilder som kan bli bedre etter en runde i photoshop.

Skrevet

Bilder fra Canon Eos trenger så og si altid en tur innom bildebehandling før de kan brukes, for å si det slik. Greie snapshots, men de trenger litt meg trøkk. Det er også mulig å klone bort den reimen i PS.

Skrevet

De er skarpe og greie, men fremstår kun som familiesnaps for meg. Jeg har nok mange hundre tilsvarende bilder av den lille banditten min, men de kommer ikke til å finne veien til kritikken. Det må litt mer enn knasje fargekombinasjoner til for å få meg til å våkne, for å si det slik.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...