Gå til innhold

Plansliping med 1200???


Kane

Anbefalte innlegg

Skrevet

kjøpte noe pussepapir (Santo 240, 600, 1200 finishing waterpro) men når jeg sjekker litt på forumet her ser det ut som om jeg trenger minimum 2000 for å få vannkjølingsblokka fin og blank.

blir det bra med 1200 eller bør jeg heller skaffe noe finere, og i tilfelle hvor?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det holder i massevis med 1200-papir! Men det aller viktigste er at underlaget du legger dette på er så plant som mulig. Et tips: Bruk gjerne en god dæsj med CRC556 eller WD40 på papiret når du sliper, da "kliner" ikke papiret seg.

Om du ikke oppnår speilfinish med 1200-korning, så kan du evnt bøte på dette ved å legge på en passende (ren!) fille m. litt sølv- eller kobber-puss på, og polere flaten på filla.

Men speilfinishen er egentlig ikke nødvendig, det er myye viktigere at flaten blir P L A N!

Skrevet

Jeg har også brukt 1200 papir.

Til siste finish har jeg brukt tannkrem (Colgate er det vel :smile: )på baksiden av 1200 papiret som også blir bra.

Ønsker du speil kan du også feks. polere lett med Dremel poleringskive.

Skrevet

Har vært mange tråder om dette, blant annet denne...

http://forum.overklokking.no/viewtopic.php...=24931&forum=12

Hvor jeg henviser til en artikkel hos overclockers.com.

http://www.overclockers.com/tips458/

Selv om de her drev med mye høyere temperaturer enn det vi vil se på cpu, hadde de sikkert sofistikert utstyr nok til å underbygge påstanden om at en grovhet på 600 er nærmest ideelt.

Artic silver har jo en viss kornighet i form av sølvpartikler, som bedre fanges opp hvis blokken er tilnærmet ru.

Skrue har jo testet dette selv, uten at han fikk noe temperaturforskjell, så muligheten for at dette er flisespikkeri er stor. Jeg har selv lagt merke til at luft/vann kjølere jeg har hatt opp gjennom tidene aldri har hatt speilblanke flater. Mulig produsentene har hatt en mening med dette.

 

[ Denne Melding var redigert av: Petteram på 2002-10-01 05:57 ]

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...