GolfBag Skrevet 6. januar 2006 Skrevet 6. januar 2006 Hei alle sammen Finnes det noen her som vet om programvare for webcam der man kan oppdatere en bildefil via ftp og analog oppkobling (modem). Det jeg ser etter er et program som først tar bilder med webcam og så kobler opp internett og oppdaterer bildefilen vi har på en hjemmeside med ftp for så å koble seg fra internett igjen og gjenta prosedyren neste gang programmet er programmert for å utføre prosedyren. Det bør enten kunne stilles til å oppdatere seg med jevne intervall eller ved visse klokkeslett. Takk på forhånd GolfBag
Moskus Skrevet 6. januar 2006 Skrevet 6. januar 2006 (endret) Webkamera-programmer for lasting til FTP er ikke lett å finne, så jeg laget et selv (CamFTP finner du her). Jeg har ikke inkludert muligheten for modem-oppkobling, du må være oppkoblet for å få det til å fungere (og det inneholder sikkert noen bugs). Jeg skal se om jeg får tid til å se på problemet. Endret 6. januar 2006 av moskus
GolfBag Skrevet 6. januar 2006 Forfatter Skrevet 6. januar 2006 Jeg har funnet en løsning på problemet... trenger ikke flere svar. Etter timesvis med leting fant jeg ut at programmet på http://www.weather-display.com/ kan både laste opp værinformasjon og webcam-bilder!!! Dette kan det bli en løsning på (skal fikse webcam og værstasjon for et skisenter som har begrenset budsjett, jeg gjør dette gratis)
Moskus Skrevet 6. januar 2006 Skrevet 6. januar 2006 Ah! Du skulle sagt med en gang at det var til en værstasjon, da kunne jeg gitt deg den linken med en gang. Programmet anbefales!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå