ken8 Skrevet 30. november 2005 Skrevet 30. november 2005 Hei, har problemer med at Norton Internet Security 2005 blokker spill funksjonen i MSN. Når jeg trykker på Spill, får jeg at tjenesten for øyeblikket er utilgjenlig. I firewall'en til NIS, under Program Control har jeg: Microsoft MSN Gaming Zone Client = Automatic Microsoft MSN Messenger = Permit All Noen som vet hva jeg må gjøre? For MSN spillene funker når jeg disabler NIS i 5 min, da får jeg opp spill-menyen, men når den da skrur seg på igjen blir jeg logget av msn, også må jeg logge meg på igjen. Noen andre som har samme problemet?
efikkan Skrevet 30. november 2005 Skrevet 30. november 2005 Er det mulig å endre på innstillingene i brannmuren?
ken8 Skrevet 30. november 2005 Forfatter Skrevet 30. november 2005 Som sagt så er det eneste jeg gjør i Program Control Microsoft MSN Gaming Zone Client = Automatic Microsoft MSN Messenger = Permit All Har ikke vært inne å tuklet med noen porter eller noe i den duren (har ikke så god kunnskap )
xanonymx Skrevet 30. november 2005 Skrevet 30. november 2005 Har faktisk det samme problemet jeg. Har du prøvd å få andre til å invitere deg på et spill, går det?
ken8 Skrevet 30. november 2005 Forfatter Skrevet 30. november 2005 Ikke noe problem å bli invitert å spille da, det funker som F. Har også funnet ut at hvis jeg går inn på messenger.msn.com og velger spill derfra, altså inveter en venn derfra, så funker det også. Så et eller annet sted driver NIS2005 å blokker MSN fra å koble opp til spill "avdelingen". Løsningen så langt er å disable NIS2005 i 5min, men når den da autokobler seg inn igjen etter 5 min, så logges jeg ut av MSN og må logge inn igjen. Dette skjer sikkert pga NIS skal ha kontroll over MSN.
xanonymx Skrevet 1. desember 2005 Skrevet 1. desember 2005 Akkurat det samme skjer hos meg. Får håpe det er noen her på forumet som vet hva vi skal gjøre, og vil dele det med oss. Pleier aldri å spille heller så jeg bryr meg egentlig ikke, men jeg liker at tingen fungere som det skal.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå