Gå til innhold

Risp i hovedkort/svart skjerm


Durron

Anbefalte innlegg

Skrevet

Kjøpte nylig asrock P4VM800 mATX sammen med en celeron D 2,53GHz. Plugget alt sammen og trykket på knappen. Viftene starta, men ingen respons på skjermen, eller andre komponenter. Fant ut at jeg hadde glemt å plugge inn 12V kontakten. PSUen hadde ikke noe sånt, så jeg byttet den ut med en annen jeg hadde liggende, men under denne prosessen laget jeg en stygg ripe under hovedkortet i nærheten av IDE kontaktene. Det så ut til at en av lederne var kuttet. Prøvde likevel å starte med 12V i. Det samme skjedde, null kontakt med skjerm.

Hva gjør jeg da? Er det hovedkortet kaputt, eller var det cpu som streiket hele tida? Har ingen andre maskiner å teste prosessoren på!

Alle andre deler virker som de skal.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Høres ut som det er noe annet enn HK som er skadet ja. Eventuelt noe som er satt opp feil. Har du prøvd reset av Bios? Kikka i manualen om noen av jumperene er feil?

Skrevet

Prøvde å resette bios nå, funket desverre ikke, det er den eneste essensielle jumperen på desste hovedkortet, men takk for tipset.

 

Jeg har litt elektrisk ledende lakk til overs, får prøve det og et forstørrelsesglass!

Skrevet

Æsj, der var jeg nok litt for rask. Hullet fyllte seg med lakk og fordelte seg over flere ledere. Vel, fikk skrapet det meste av

Skrevet

Må jo finne ut om det har noe å si da først eller??

 

Kjenner du ikke noen som har et HK som den CPUen kan brukes på?

Eventuelt noen som har en annen CPU som passer ditt HK som du kan teste med...

Skrevet
Stikk innom en databutikk i nærheten av der du bor og spør om de kan teste CPUen din der.

5079997[/snapback]

 

Ja, jeg syntes også at det virket som en god ide, inntil de sa at de ville ha 500kr for jobben :ohmy:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...