Gå til innhold

Varmt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en thunderbird 1.4GHz, Chieftec kabinett med 340W strømforsyning og taisol 760 vifte. CPU er bare mellom 30 og 40 grader, men systemet kommer opp i 60 grader. Er ikke dette litt i varmeste laget. Kan kjenne at det kommer mye varme fra kabinettet. Men maskinen har ikke crasha eller svikta på noen måter.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hmm, virket omvendt ja.

Kjøle en CPU ned til 40 grader med luft på 60 grader? hehe, det ække rikti.

 

Hvis du er HELT sikker på at du ikke har tatt feil, må det være noe rart med termometre som måler kassetempen.

Skrevet

ok, kanskje tar jeg feil. Skal sjekke når jeg kommer hjem. Men hvis det er omvendt da. Er ikke 60 grader på CPUen veldig varmt, og taisolviften skal jo være veldig bra..

Skrevet

Husk at temp måleren på alle (ikke asus a7v266-e med athlonxp, den kan lese temp dioden i xp cpu'n!) AMD hovedkort måler tempen på luften i socketen under cpu'n, så den er ikke helt nøyaktig. Den vil også ligge høyere hvis du ikke har noen kabinettvifter som trekker ut varmluften rundt cpu.

 

Har selv testet med en Taisol 760 i mitt Chiftec med og uten kabinettvifer. Det ble 10 grader kalder på cpu når jeg tok på kabinettviftenen!!

 

Så lenge maskinene din er stabil skal du ikke bry deg om cpu temp, og heller ikke sammenlikne med folk som har andre hovedkort enn deg!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...