Gå til innhold

Skifte harddisk på Nomad Jukebox


ragev

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har vært så uheldig å miste min Nomad Jukebox 3 i bakken, og når jeg skrur den på nå kommer det bare rare lyder fra harddisken, det høres ut som om det er en løs del inni den og den starter ikke. Det jeg lurer på om er om det er en vanlig 2,5" harddisk som sitter inni der, og om jeg bare kan bytte denne ut? Det hadde vært sleek og oppgradert den til 60 gb eller noe :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

er nok en vanlig 2,5" disk i den ja, har selv nomad zenNX 30GB, men jeg tviler på at den vil fungere med en større disk enn det som sitter i den, med tanke på firmware etc. da må du isåfall finne en uoffisiell firmware som støtter større hd'er osv.

Skrevet

Tja jo, kan hende det. Alikevel verdt det å betale 500,- for en ny 20-gigger, sånn at den tross alt funker. Men om noen vet om slike firmwares: si ifra! dobbelt så stor harddisk koster jo så godt som ingenting mer.

Skrevet

Aha - var og pratet med en av karene på Datakjeden i Trondheim i dag. Han mente at det skal gå fint å sette i en hvilken som helst 2,5" i alle Creative sine HD-spillere. Skal kjøpe meg en 40-gigger til 650,- i morgen og få testet det.

Skrevet

La meg høre hvordan det går da.

Forresten, åssen merke er disken som sitter i spilleren din, maxtor,wdc,samsung? hastighet, 4200rpm? 5400rpm?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...