JKJK Skrevet 19. august 2005 Skrevet 19. august 2005 Holder på å sette opp terminalserver nr. 2 i nettet her. På den første terminalserveren (også windows 2003) får alle brukerne opp classic start-menu istedet for den stygge XP-menyen. Men får ikke til dette på den nye. Klarer ikke å se hvilke instillinger som er annerledes. Finner heller ikke noen group-policy for dette. Har prøvd å sette serveren i install mode, og bytte instillinger på startmenyen, men det påvirker ikke brukerene. Hva gjør jeg feil?
tyldum Skrevet 22. august 2005 Skrevet 22. august 2005 Prøvd Google? http://www.linke.de/consulting/windows-200...menu-style/view
JKJK Skrevet 22. august 2005 Forfatter Skrevet 22. august 2005 det der gjelder da bare for lokal pc? Finner ikke noe sånt i OU'en som terminalserveren ligger i på domenekontrolleren (win2k server)
tyldum Skrevet 23. august 2005 Skrevet 23. august 2005 Det gjelder for den OU du legger det til. TS eller ikke så burde det funke. Hva med å gjøre noe så enkelt som å teste?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå