edge Skrevet 6. august 2005 Skrevet 6. august 2005 Jeg skal skifte kjøling 2 plasser i PCen min.. Valget har falt på Zalman, og CPU-en er bestemt: ahttp://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=302755&view=detailed Men på skjermkort er jeg stuck, så proffer hjelp meg: Denne: http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=306458&cks=PRL med; http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=311012&cks=ACC eller denne: http://www.komplett.no/k/ki.asp?sku=306460&cks=PRL På forhånd takk!
Gjest Slettes-xwByZdFZ Skrevet 6. august 2005 Skrevet 6. august 2005 hvilket skjermkort er det snakk om?
Gjest Slettes-xwByZdFZ Skrevet 6. august 2005 Skrevet 6. august 2005 det er nok mest sannsynlig det beste løsningen ja.
edge Skrevet 6. august 2005 Forfatter Skrevet 6. august 2005 Dreier seg om et stk. Leadtek 6600GT, som forøvrig står i en dell aka. Dårligste-luft-strømningen-du-i-ditt-liv-har-sett..
Gjest Slettes-xwByZdFZ Skrevet 6. august 2005 Skrevet 6. august 2005 definitivt vf700cu! mye bedre kjøling + at den lager ikke lyd på 5v
edge Skrevet 6. august 2005 Forfatter Skrevet 6. august 2005 definitivt vf700cu! mye bedre kjøling + at den lager ikke lyd på 5v hmm.. 250W PSU for dårlig?
Gjest Slettes-xwByZdFZ Skrevet 6. august 2005 Skrevet 6. august 2005 det er i tynneste laget ja. Jeg ville nok investert i en litt kraftigere en.
shanizar Skrevet 31. august 2005 Skrevet 31. august 2005 Skal bare gjenopplive denne tråden littegranne. Er det noen som vet om det er stor forskjell på Zalman VF700-Cu og Zalman VF700-AlCu? Skal kjøle ned et 6600GT kort og gidder ikke å betale mer hvis forskjellen er liten nok
Caliber Skrevet 1. september 2005 Skrevet 1. september 2005 Forskjellen på de to er vel at førstnevnte benytter utelukkende kjølefinner av kobber, mens sistnevnte derimot bruker ca 50% aluminium. Den blir dermed både billigere og lettere, men leder dermed også varme noe dårligere. Om den lavere kjøleevnen er verdt det du sparer, blir vel opp til hver å vurdere, men jeg vil si at begge to er gode kjølere. Kommer med et lite innspill her, du sier nemlig at du har dårlig luftsirkulasjon i kabinettet ditt? Da ville jeg faktisk valgt denne, som i tillegg får den varme luften fra skjermkortet ut av kabinettet. Noe å vurdere...?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå