Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Pc`en slår seg bare seg plutselig av..


Anbefalte innlegg

Skrevet
:cry: Jeg har bygd meg ny pc og den funker helt greit, men den har bynt å slå seg av.Kan det være noe med stømforskyningen (BZERK 500w)? Den har justering til viftehastigheten...Den har mest slåt seg av når jeg har skrud ned hastigheten på vifta.men trudde ikke det skulle ha noe å si.regner med at den skal kjøle nåkk på lav hastighet eller?? PLZ hjelp meg med noen gode råd!!
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Som regel er det varmeproblemer som er årsaken til slikt, så det må du sjekke. Dessuten kan det være noen innstillinger i BIOS som er problemer - tenker da på innstillinger relatert til viftestyring.

Skrevet

Men hva er best når det gjelder vifter å sånt?? er det best om den suger ut varmen fra Pc`en eller at den blåser inn luft??Jeg har en 80x80mm vifte som kjøler ned HD, en 80x80mm vifte som trekkert ut luft og som står i sideveggen + 120x120mm vifte på cpu (holder opp til 64bit XP 4500+). strømforskyningen ser slik ut: Se her

Skrevet

Jeg har skiftet PSU med bare 20pin og den virke stabil men kutter ut noen usb`er osv...Har sendt mail til microplex om hva jeg plages med å regne med å få svar i morrgen...Jeg trur nåkk det er PSU`en det er noe feil med. Men takker for all hjelp jeg har fått... :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...