Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når tror dere web-shoppene senker prisene sine på AMD CPU'er? Er utolmodig, og vil ha billig! :cool:

 

Hilsen Mister t

 

[ Denne Melding var redigert av: Mister t på 2002-07-30 18:56 ]

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva med å sende en mail til f.eks PSData og spørre dem? Da får du ihvertfall et sikkert svar. De svarer jo som regel ganske raskt.

Skrevet

Nok en gang... prisene synker ALDRI mye av gangen i webshoppene, de synker jevnt og trutt. Så vi forbrukere får aldri en voldsom forskjell i prisen slik disse tabloid overskriftene på f.eks hwno antyder... husk også at f.eks psdata har masse gamle cpu'er på lager som de neppe vil selge for en ny og billigere pris.

Skrevet

Prisene på AMD ble ikke justert ned så mye denne gangen, og de fleste forhandlere av litt størrelse kjøper ikke AMD prosessorer via de vanlige AMD "kanalene", men fra forkjellige såkalte "brokere" i utlandet. Prisene der var faktisk lavere før justeringen enn de nå nye "offisielle" prisene fra AMD.

Nye priser hos "brokere" er det som regel 1-3 dager etter at AMD har justert.

Så noe "drastisk" fall vil man nok ikke se denne gangen, dog kanskje med unntak av XP2100 som er eneste som hadde et prisfall av særlig betydning.

 

Til info så kan det nevnes at prisen hos "brokere" på XP2000 nå er ca 4-5 dollar lavere enn de var forrige uke, så det gjør ikke så mye utslag på utprisen.

Skrevet

Takker for alle svar.

 

:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...