Gå til innhold

asus A7M266-d


Anbefalte innlegg

Skrevet

har satt i nytt hovedkort et asus a7m266-d

minne pc2100 ddr-dimm 256mb

2 stykk CPU Athlon MP 1.6GHz Socket A 266FSB.

Maskinen driver og skrur seg av lurer på hva det kan være.Kjører windows 2000 har prøvd windows xp same skjer der lurer pa om jeg har forliten strømforsynig er på 300w. Har både dvd og brenner.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

den bare skrur seg av og starter på nytt uten noe vasel i dag har den hvert ganske bra men den har skrudd seg av 4-6 ganger

Skrevet

den bare skrur seg av og starter på nytt uten noe vasel i dag har den hvert ganske bra men den har skrudd seg av 4-6 ganger tempratur på CUP er 54/55

Skrevet

ALTFOR liten strømforsyning er jeg redd... :sad: Asus sitt dual amd kort er det som trekker mest strøm av alle dual amd kort. Sjekk på nettsidene til Asus, der står det hvor mye strøm en psu må levere på de ulike spenningene.

 

Ikke kjøp disse billige "550W" psuene, de er sannsynligvis mer likt en 300W eller noe. Flesk til med noe bra, så slipper du problemer.

Skrevet

Quote:


Den 2002-07-30 12:18, mariusko skrev:

strømforsynig er på 300w.


300W er definitivt i snaueste laget for et dual-system. Anbefaler en kvalitets-PSU på 400W eller mer.

 

Ellers kan jo ting som en BIOS-oppdatering, lasting av konservative innstillinger i BIOS (spesielt for minnet) også være verdt å prøve.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...