Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!! Jeg har en 96 opel vectra B 16v i. Og jeg lurer på om noen har noen gode tips på hva som burde gjøres for å øke ytelsen. Jeg lurer blant annet på om det går å sette turbo i bilen, i så fall, hva slags, og hvilken ytelse vil jeg oppnå ved det?

 

Det er veldig hyggelig med mye fine svar!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvor langt har bilen gått da? Spør en autorisert opel forhanlder. De lkan gi deg svar på om det går med turbo...

 

Fjerne katten, men kan hende at motoren blir dauere, siden det skal være et vist mottrykk i eksosen...

 

sette på effektanlegg?? Du få i alle fall litt råere lyd, samme med KN filter,,

 

Helt sikker mye mer man kan gjøre men det husker jeg ikke i farten.

Skrevet

Bilen har gått litt over 85000, effektanlegg og filter har jeg tenkt på allerede, men egentlig bare på grunn av lyden, men gir det noe særlig effekt?

Skrevet

eff.anlegg og filter gjør noe i allefall! :) trur det er minimum 5% økning på eff.anlegg! ;) men du kan jo plane toppen, bytte til høy komp-stempel osv. masse rart å gjøre, men hvis du ikke har så mye erfaring innenfor mekking ville jeg ikke gjort så mye annet enn et eff.anlegg og filter med det første! ;):p

Skrevet

Jeg kan ikke så veldig mye om detta (17-åring på almenn! hehe :p ) men jeg trur det fungerer sånn: du planer toppen for at det skal bli mindre plass mellom toppen og stemplene, altså for å få høyere kompresjon (mer ytelse).

Vennligst rett meg hvis dette er feil! ;)

Skrevet
Jeg kan ikke så veldig mye om detta (17-åring på almenn! hehe :p ) men jeg trur det fungerer sånn: du planer toppen for at det skal bli mindre plass mellom toppen og stemplene, altså for å få høyere kompresjon (mer ytelse).

Vennligst rett meg hvis dette er feil! ;)

Det stemmer i teroien ja. Men pass på at ikke ventilene går nedi stempelet hvis du har slipt av mye...??

  • 4 måneder senere...
Skrevet

Effektanlegg gir ikke mer effekt, bare grommere lyd.

KN-filter gir bare bittegrann bedre effekt, men lyd blir også grommere.

For å gjøre det mer effektiv må du sette inn turbo.

Styling fra audi kan passe på vectra B, han kompisen min har RS-spoilerer på bilen hans

 

2.jpg

3.jpg

5.jpg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...