Gå til innhold

Problemer med CD-lyd i Studio 8... HJELP!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Jeg skal lage en film til en festival og har én uke på meg! Plutselig virker ikke CD-ripping i mitt Studio 8 program. Dette har gått fint før, men nå bryter programmet sammen når jeg prøver. CD-ripping vil si at jeg legger inn en vanlig musikk-CD og prøver å overføre musikken til filmen. Når musikken er lastet over til filmen bryter plutselig programmet sammen og lukker seg selv.

 

Hva skjer?

- Er det pga plassmangel på PCen (min PC har ganske svær kapasitet)?

- Er det noe galt med selve "rippingen"?

- Er bare Studio 8 ustabilt?

- Er det noe poeng å oppdatere Studio 8 til Studio 9?

 

Jeg hadde satt enorm pris på hjelp !!! Er litt i krise

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hovedgrunnen er nok at Studio 8 er ustabil og nei, det er ikke vits i å oppdatere til Studio 9. Både Studio 8 og 9 er generelt veldig dårlige program.

Prøv deg på Adobe Premiere Elements eller noe lignende i samme prisklasse som Studio, eller kjøp deg ett skikkelig ett vis du vil bruke litt penger på det.

 

Men ang. ditt problem.

Legg musikken din over i mp3. Wma funker dessverre ikke, men last ned ett mp3 ripping program, og legg så lydene du skal ha inn på cd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...