Gå til innhold

Mac + NTNU (Dragvoll)


|FSK|

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Er på nippet til å kjøpe en laptop fra Apple, men vil gjerne høre om det er noe problem å koble opp til nettverket på NTNU med dette, ettersom jeg skal starte der til høsten.

 

Noen med innspill?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror da ikke det skulle være noe verre på Dragvoll enn på f.eks. Gløshaugen, og der er det mange Apple-brukere. Man får da VPN-klienter til PPC/OS X, såvidt jeg vet.

 

Men en ting; hvorfor ikke bare sende en mail til ITEA v/NTNU ( http://www.itea.ntnu.no/ ) og spørre dem om det er noe du lurer på? Hvorfor spørre dama i kassa på Rimi om når flyet fra Amsterdam lander, hvis du skjønner hva jeg mener?

Skrevet (endret)
Hvorfor spørre dama i kassa på Rimi om når flyet fra Amsterdam lander, hvis du skjønner hva jeg mener?

Altså... Takk for svaret. Men hvorfor spør man på et forum? Jo, fordi enkelte av brukerne kanskje er i situasjonen (f.eks. studenter ved NTNU som kan bekrefte at dette går), og dermed får man et mer presist svar.

Endret av |FSK|
Skrevet

Skjønner ikke helt hvorfor det skulle være noe problem. Eneste jeg kan tenke meg at kan være et problem er programmer osv som man bruker i studiene kan jo hende noen av dem ikke støttes av os x

Skrevet

Det har vært litt trøbbel med nyeste versjon av OSX og VPN-klienten, men det har kommet en versjon av VPN-klienten som funker nå.

Uansett så har du nettverksstikk rundt omkring som funker automagisk.

 

Løp og kjøp :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...