Gå til innhold

Ekstra harddisk i bærbar pc


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

 

Har en Dell Inspiron 9300 jeg tenkte jeg kunne få pakka i en ekstra intern disk. HVIS dette skulle gå (:p) hvordan kan jeg da eventuelt få denne kobla på? Kan jeg kobla på med usb uten å måtte koble den i inngangene på utsiden? :hmm:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Feilposta, skal ligge under "Kabinetter"

Regner med at du mener ekstern disk inni, ikke intern disk inni?

I så fall: Ja. Det du gjør er ganske enkelt; Kjøp deg PCI-deksel med USB-koblinger, koble den direkte på hovedkortet, og koble disken til ;)

Eller er jeg på villspor her? Leste feil?

Skrevet

JEG tror du er på villspor sigen :p

Er vel snakk om en bærbar maskin.

Helt ærlig, så tror jeg ikke du har sjanse til å få stappa en harddisk inni bærbaren. Det er ikke akkurat god plass i de :p

Personlig har jeg ville kjøpt en ekstern harddisk, istedet for å ha brutt garantien, evt. ødelagt hele maskinen.

Skrevet (endret)

Ooops, se på klokketslettet, så ser dere hvorfor jeg er på villspor.

Nei, det du spør om går ikke. Det finnes (såvidt jeg vet) ikke noen trådløse harddisker, men det er mulig å koble noen disker igjennom switch. (da slipper du å ta ut den gamle disken)

Ny intern disk funker kun hvis du tar ut den gamle.

 

EDIT: Feilposta, rapportert

Endret av sigen
Skrevet

Billigste løsningen: skaff deg en svær vanlig harddisk og stapp den i en icybox - ta så og putt alle filene du ikke trenger å ha med deg hele tiden oppi den :yes:

 

Ulempen er selvfølgelig at den tar en USB utgang, vanlige harddisker bråker gjerne litt og den tar et strømuttak - pluss at den er lite portabel.

Skrevet
Billigste løsningen: skaff deg en svær vanlig harddisk og stapp den i en icybox - ta så og putt alle filene du ikke trenger å ha med deg hele tiden oppi den :yes:

 

Ulempen er selvfølgelig at den tar en USB utgang, vanlige harddisker bråker gjerne litt og den tar et strømuttak - pluss at den er lite portabel.

Nei, nei, nei. Skal ha harddisken inni. :roll:

 

Har funnet en slimline-bay jeg kan putte harddisken i, og den kan kobles på koblingen til dvd-brenneren med en liten overgang! ;) Får se hva det blir til, synes 100gb diskene er nok så dyre :ohmy:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...