Firesky Skrevet 26. april 2005 Skrevet 26. april 2005 jeg lurer på hvordan eller hva jeg trenger for å kunne sende en meldig til brukere som joiner en kanal i irc... noen som er kjent med dette å kunne hjelpe meg litt på vei? jeg er litt n00b innen IRC, jeg har forøvrig bare brukt det til å chate, men i det siste har en kanal jeg og noen kamerater blitt litt mer populær en vi hadde håpet å vi plages av useriøse 14iser osv... så hvis noen kunne hjelpe meg med slik "Welcome message" hadde det hvert helt konge!
Goophy Skrevet 26. april 2005 Skrevet 26. april 2005 (endret) Er du selv på kanalen 24/7 kan du bare lage et lite scrip og kjøre det lokalt. Skal du ikke idle der trenger du en bot som kan sende beskjeden. Edit: Bruker du mirc kan du lage no alà dette: on 1!:JOIN:#kanal:/notice $nick Morn $nick, hva i granskauen gjør du her? Det vil da sende en notice til brukeren som joinet. Endret 26. april 2005 av Goophy
Firesky Skrevet 26. april 2005 Forfatter Skrevet 26. april 2005 takk takk! jeg er på IRC 24/7 (med mindre det er nettproblemer eller at strømmen går) + at jeg har en bot som jeg kan legge det in på!
Firesky Skrevet 26. april 2005 Forfatter Skrevet 26. april 2005 om det er slik at man må være IRCOP får å kunne sende slike meldinger? jeg får bare opp dette: —› permission denied - you're not an irc operator
Firesky Skrevet 26. april 2005 Forfatter Skrevet 26. april 2005 ehh! bare glem det det funker nå! takk for hjelpa Goophy!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå