Gå til innhold

Hva er OEM?


Tronsn

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg var på netshop og så på CPUer så sto det Boxed på den ene CPUen og

OEM på den andre.

og hva er OEM. :ermm:

er det noen som kan svare meg på det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

det var en noe vag beskrivelse.. en produsent vil jo alltid selv ha laget produktene?

 

Trodde OEM var produkter som er laget til en spesiell sammenheng. F.eks lager kanskje MSI hovedkort som kun blir brukt i Dell sine maskiner (dette er bare et eksempel, jeg vet ikke hvorvidt msi lager HK til dell), og som er tilrettelagt den spesifikke maskinen. Disse er gjerne strippet for ekstra funksjoer osv..

 

OEM er produkter som KUN selges med nye pcer. F.eks er OEM operativsystem billigere enn de som ikke er OEM, siden du faktisk må kjøpe en ny pc for å få det til den prisen..

er nesten som å kjøpe mobiltelefoner med abbonnement det..

Skrevet

jeg trodde nå forskjellden på "boxed" og "oem" var at boxed hadde medfølgende kjøler og oem der fikk du KUN cpu uten kjøler..

 

men hva vet vel lille jeg? :p

Skrevet

OEM er fordel for oss som vet hvordan vi skal bruke AS5. Det er også en fordel for overklokkere som ikke må bruke noen extra 100 lapper for å få orginal kjøler + vifte.

Selv bruker eg Boxed varianten, overklokker ikke lenger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...