Gå til innhold

Cool & quiet vil ikke funke


Loomy

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har et Abit NF8 (s754) og Athlon64 2800+. Har aktivert cool & quiet i BIOS og fulgt guiden på hw.no til punkt og prikke - men i følge CPU-Z og Abit's uGuru-program forblir både CPU-hastighet og RPM på viften nøyaktig det samme. Oppdaterte BIOS i håp om at det fikset biffen, men det har ikke hjulpet.

 

Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Sjekket om hovedkortet ditt kun kan kjøre C'n'Q med èn minnebrikke? Det var tilfellet på mitt EpoX kort for s754.

 

Edit: Hobedkort.. :whistle:

Endret av skag1
Gjest Slettet+127836
Skrevet

Du har også satt windows til å kjøre i "minimal strømstyring" alternativet? Har ikke samme hovedkortet selv, men kan være som skag1 nevner, at hovedkortet av en eller annen grunn ikke støtter det.. (ikke at jeg skulle skjønne hvorfor)..

 

prøvd å gi pcn ett rapp ? hehe, funka på gamle tver i hvertfall :p

Skrevet (endret)
Sjekket om hovedkortet ditt kun kan kjøre C'n'Q med èn minnebrikke? Det var tilfellet på mitt EpoX kort for s754.

Jeg kjører bare én minnebrikke allerede, så.. :)

 

Du har også satt windows til å kjøre i "minimal strømstyring" alternativet?
Jepp

 

I mitt tilfelle måtte Cool & Quiet stå på disable i bios(nyeste) for å fungere..Abit er litt i Beta stadiet når det gjelder den teknlologien..
Skal prøve det, men jeg har kjørt med det disablet i et par uker uten å ha merket noen "symptomer" på at den skrur ned hastigheten..

 

EDIT: Dæven steike, det funket å disable den! O_o

Er visst rimelig beta der i gården ja :)

Endret av Loomy

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...