Gå til innhold

Skriver som funker bra i linux?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jah. Har tenkt meg ny skriver til jul, og må selvfølgelig ha en som fungerer perfekt under linux.

Tok en titt på linuxprinting.org, men det var svært lite info om skrivere som enda er i handelen.

 

Lurte på om dere har noen gode erfaringer å dele? Tenkte på en prislapp på rundt 1000 kr..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Noen som har prøvd Epson Stylus C66 i linux? Står noen plasser man kan bruke C64 driveren, men leser andre plasser om folk som har problemer med nettopp det. Noen som har hands-on erfaring?

Skrevet

Problemet er at de modellene som er anbefalt der er ikke i butikkene, og de jeg finner i butikkene er det ikke laget drivere til. Så jeg har lyst på noen faktiske erfaringer før jeg kjøper skriver.

Skrevet

Epson og HP er linuxvennlige. Cannon derimot er stort sett "fyfy". Et tips kan jo være å se om printeren har støtte for MacOSX. Har den det, er du iallefall sikret at du ikke får en kvasi-printer som har halve funksjonaliteten i driveren (les: mange billige blekkskrivere fra lexmark) Kombiner OSX tipset med Elkjøps 30 dagers, så har du sikra deg rimelig godt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...