Kurt P Skrevet 3. desember 2004 Skrevet 3. desember 2004 Heisann.. Endelig har vi fått 2 * 25 m UTP kablene i drift.. Men etter at vi har koblet dem på har vi opplevd å falle ut av nettet flere ganger.. Det virker også som internettet til tider er utrolig tregt.. Har dette noe med UTP kablene å gjøre ? Netterksystemet vårt består av : En 3com router hvor det går en kryssa kabel fra routern til en 5 ports switch. Fra 5 ports switchen går det enda en kryssa kabel (1m) til en annen identisk switch.. Alle nettverkskabler er koblet inn i switchene.. Noen som har forslag til hva som kan ha skjedd?
idos Skrevet 3. desember 2004 Skrevet 3. desember 2004 Er alle maskinene garantert virus frie ?? Vi hadde store problem med dette under LAN forrige helg. Nettet ble ustablit og datt ut. Årsak: En coctail av virus.. enkelte av deltakerene lurte på hva windowsupdate var for noe, andre syntest det var unødvending med slikt tull som brannmur og antivirus ..
Kurt P Skrevet 3. desember 2004 Forfatter Skrevet 3. desember 2004 er vel noe virus her og der.. men tror da ikke det er noe farlig.. håper jeg.. NAV klarer jo aldri å fjerne virusene som de finner.. utrolig irriterende..
idos Skrevet 3. desember 2004 Skrevet 3. desember 2004 prøv sysclean fra trend. ( http://www.trendmicro.com/download/dcs.asp ) Brukte denne til å skanne PC'er med. Ble kvitt det meste. Noen måtte formatere..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå