Coaxmetal Skrevet 25. november 2004 Skrevet 25. november 2004 Noen tall som er offentligjort? Jeg har ihvertfall inntrykk av at det er det mestselgende spill noensinne. _Alle_ har jo kjøpt det. Nå er jo også utviklingskostnadene rimelig store, de har jo lagt ned en god del arbeidstimer, men jeg håper for spillindustriens skyld de går med et _stort_ overksudd.
thomassit0 Skrevet 25. november 2004 Skrevet 25. november 2004 (endret) har spørt admin på hl2.net som har sendt spørs videre til Doug og Gabe i Valve. så får vi se om de svarer, har ikke sett noen tall enda. hørt rykter om at det var over 2 millioner forhåndsbestillinger på Steam alene. Endret 25. november 2004 av 2mass
Coaxmetal Skrevet 22. desember 2004 Forfatter Skrevet 22. desember 2004 *bump* lurer fortsatt.. noen som har fått kloa i noen tall?
MemorY Skrevet 22. desember 2004 Skrevet 22. desember 2004 Har lest at de kommer til å gå sånn ca i null. Siden de har brukt så mange år på det men at når HL3 kommer som bruker en oppgradert source motor og av den grunn har relatift kort utvikligsperiode (for vi håpe) så går de på et stor overskudd der og da gjevner det seg ut med det mindre overskuddet fra HL2.
Gjest Slettet-80wCWpIM Skrevet 22. desember 2004 Skrevet 22. desember 2004 Har lest at de kommer til å gå sånn ca i null. Siden de har brukt så mange år på det men at når HL3 kommer som bruker en oppgradert source motor og av den grunn har relatift kort utvikligsperiode (for vi håpe) så går de på et stor overskudd der og da gjevner det seg ut med det mindre overskuddet fra HL2. finner jeg meget usannsynlig.. valve kommer ikke til å gå i null når det gjelder half life 2
TCi Skrevet 22. desember 2004 Skrevet 22. desember 2004 (endret) Det var ca. 2 millioner forhåndsbestillinger via Steam. I tillegg kommer forhånfsbestillinger av retailversjonen, samt salget av retailversjonene og Steam i etterkant. Tror ikke jeg tar hardt i om de har solgt minst 3 millioner kopier. Valve brukte ca. 40 millioner dollar (?) på HL2, det har de for lengst tjent inn. Endret 22. desember 2004 av TCi
Elendil Skrevet 22. desember 2004 Skrevet 22. desember 2004 Ja dei har nok tent over 40 millioner og vel så det. Kommer ihvertfall til å tjene meir enn 40 millioner garantert.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå