Gå til innhold

Gainward Geforce 3 problem.


Nismo

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg får ikke full støtte for directx 8. Hvis jeg kjører Direct3d-testen i "dxdiag" får jeg kjørt testen helt til den kommer til directx 8 (directx 7-test virker).I directx8-testen får jeg en kryptisk feilmelding.

 

Jeg merket problemet først etter at max payne-spillet ikke mente jeg hadde dirctx 8.0 kompatibelt skjermkort....

 

Men alle Geforce3 kort er vel Directx 8.0 kompatible?

 

Jeg har lastet ned siste nvidia driver og via-drivere

 

Spec:

 

Asus a7v333

XP1900

WD 120GB x 2

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når dxdiag tester directx 8.0 får jeg følgende feilmelding:

 

Direct3D-testresultater: Feil ved trinn 5 (GetDeviceCaps): HRESULT = 0x8876086a (3D er ikke tilgjengelig)

Skrevet

Hvilke drivere har du innstallert? Fulgte det f.eks. med chipsett drivere fra AMD som du har installert? AGP-driveren der har en tendens til å kødde med hele dritten av og til tror jeg.

Skrevet

Jeg har installert de siste driverne fra VIA, nvidia (28.32), og ellers alle andre drivere. Maskinen fungerer perfekt bortsett fra dette grafikk-problemet.

 

Jeg har ikke helt skjønt disse driverne fra til geforce-kortene: Jeg hentet først drivere fra gainward.com, de virket ikke.... Deretter hentet jeg de fra http://www.nvidia.com (de installerte uten problem) Hvilke skal du egentlig bruke? Finnes det noe alternativ til Expert-Tool (som f.eks nvidia har lagd)?

Skrevet

Jeg har nøyaktig det samme problemet.

Jeg kjøpte et Gainward Gforce3 ti500 med 128 mb ram for et par dager siden.Har forsøkt med ren installasjon av både XP og 2000 men får samme feilmeldingen.

DirectX 8.1 følger med kortet så det burde ikke være et kompabilitetsproblem.

Har forsøkt å oppdatere bios på hovedkortet og installert alle nye drivere, men ikke oppnådd noen forbedring.

 

Kan det være en produksjonsfeil på skjermkortet?

 

Om noen har gode tips til meg/oss vil jeg være evig takknemlig

 

esp

 

ellers i maskinen:

HK: Aopen ax63 pro

LydK.: Soundblaster Live

2x 30g WD harddisk

Tekram 390u scsikort

Plextor scsi cdbrenner og cdrom

phillips dvd 16x

512 ram

Skrevet

Den driveren jeg mente var AGP-Miniport driveren som følger med på en del HK-cd'er. Eller hvis man laster ned disse fra AMD sine sider. Den slet jeg med i en måned før jeg fant ut at disse IKKE skulle innstalleres :smile: Har begge dere innstallert dem?

Skrevet

Hmm.. Okey. Men utenom det vet jeg vel igrunn ikke. Var bare det jeg slet noe inn i helvete med. For å si det sånn :smile:

Skrevet

Det er ExpertTool som lager problemet ditt.

ET fungerer ikke sammen med DX8.1!

Bare avinstaller, funker i 99% av tilfellene.

 

Dette problemet har vært tatt opp så det holder før på forumet...søk litt (bla på mine poster!)

Skrevet

jepz,bare folg det overste rodet.har ikke ...po tast.

 

har gainward ti 500 xp golden s.fikk samma dritten med dx8.1 og expert tool.ikke no funka,men med dx 8.0

alles goot

Skrevet

Fant en annen løsning:

 

Dette må du gjøre:

 

1. kjør dxdiag

 

2. deaktiver direct3d

3. deaktiver directdraw

 

4. avslutt dxdiag

 

5. åpne dxdiag igjen

6. aktiver alt du deaktiverte i sted

 

Funugerte i hvertfall for meg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...