Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Sierra 86 / 87


MHB

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Har 2 stk Sierra, den ene er en 86- 2.0L og den andre en 87- 2.0CL(nytypen front...), har tenkt å bruke 87-modellen som delebil til den andre, lurer derfor på på om noen har noen erfaringer med dette?

Hva er det som passer overens og hva passer ikke? Har tenkt på å bytte interiøret på dem. Blir det mye jobb med elektriske??

 

Noen som har byttet frontrute på en Sierra noengang? Er det så umulig som andre jeg har snakket med skal ha det til?

 

 

Gode tips tas i mot med stor takk! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Interiøret er ikke noe problem, du må kanskje flytte et par klips på dørtrekk, men elllers passer det rett på. Dashbordet passer uten problemer. Det elektriske er likt på begge biler. Vil du bytte over fronten fra '87 til '86, må du bytte frontplaten som lyktene er montert i. Dette er ikke noe problem siden den bare er punktsveiset.

 

Frontruten som de andre rutene er limt rundt hele. Du kan bruke en pianowire, den tynneste gitarstrengen eller lignende til å skjære vekk limet rundt hele ruten så er den løs. :thumbup:

Skrevet

Som skaumann sier er rutene på både scorpio og sierra fra denne tiden limt. Med andre ord lett å få ut ruta, men knaskje litt vanskelig å få inn den "nye"

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...