Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Hjelp til et litt lang distance trådløst nettverk.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt å sette opp ett trådløst nettverk som må rekke rundt 700 meter.

Og trenger noe hjelp til å finne noe rimligere utstyr.

 

Et annet krav er at vi må ha utstyr som ikke blir heftet av objekter i veien slik som trær og hus (treverk)

 

Ellers så ser det ut til at bakken i seg selv ikke blir noe problem.

Et slikt bygning til bygning nettverk har vi kikket på, men alle er på 16km noe som er LITT overkill når vi er under kilometeren.

Også var prisen litt stiv 6000 KR.

 

Vet noen her noe mer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

elkjøp får inn pre-n nett nå i neste uke, skal ha meg dette, koster bare noen lapper mer enn vanlig nett og rekker 6x lengre, og er 8x kjappere (eller var det omvendt:D) .

 

sjekk belkin.com der er litt info om pre-n

Skrevet

Hmm fant ikke så mye, eller rettere sagt fant ikke produktet på siden deres.

Er det ingen flere som vet noe?

 

Skal se nærmere på det produktet da.

Skrevet
Et annet krav er at vi må ha utstyr som ikke blir heftet av objekter i veien slik som trær og hus (treverk)

Tror du vil slite dersom du har objekter som trær og hus i mellom punktene. Vil du ha et raskt nettverk uten pakketap bør/må linjen ha 100% fri sikt.

 

Jeg selv har et trådløst nettverk på 3-400 meter. Dette har fungert smertefritt i et par år, men nå begynner vi å slite litt på grunn av trær som vokser og skygger for signalene.

Skrevet
Hei Yoshy !

Kan du fortelle litt mer om hvilket utsyr/oppsett du hadde som fungerer ?

Jeg er alt av interesert !

 

Takk !

Har 2 stk dlink dwl ap900+ med ekstern utendørs antenne. (ikke retningsbestemt) Dette fungerer helt knirkefritt så lenge man har 100% fri sikt. Dlinkene er satt opp som brigde.

Skrevet

:w00t: Har bredbandsforbindelse via radiolink med avstand 4km.

Cisco aironet client adapter - aironet 350. Dette er nettverkskortet som står i maskinen. Hva slags utstyr som står i andre enden vet jeg ikke, da det er bredbandsleverandøren som drifter det.

 

Jeg har helt fri sikt til aksesspunktet som ligger på den andre siden av en fjord. Jeg har retningsantenne. Frekvensområdet for utstyret 2,4Ghz. 13 tilgjengelige kanaler. Kan operere med utgangseffekt fra 1mW til max 50mW. Kjører på 50mW, men får faktisk forbindelse også med 5mW. Du kan få problemer hvis du ikke har fri sikt,- avhengig av hvor stor hindringene er.

 

Orienter deg på

 

www.cisco.com

 

eller

 

www.orinoco.com

 

eventuelt på andre steder på nettet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...