T0ni Skrevet 3. oktober 2004 Skrevet 3. oktober 2004 Jeg har startet litt med flash. Er ikke så god, men har laget en film, men jeg har et problem, jeg vet ikke hvordan jeg gjør sånn at når http://www.gt-palace.biz/images/tull/hahaha.swf sier haha i slutten så stopper filmen 4ever. Så må man klikke på en knapp hvor det står (Spill Igjen)vet noen her hvordan jeg gjør det. Har hørt at man må bruker Action script, men jeg gidder ikke å lære det helt, skal bare lage småe tulle-filmer, så vet noe hva jeg må gjøre. Er ny i flash så du må være ganske detaljert!
Firesky Skrevet 20. november 2004 Skrevet 20. november 2004 hmm desverre kan jeg ikke hjelpe deg ... meg kansje du kan hjelpe meg! jeg kan absolutt ingenting innen flashprogrammering å lurte på om du viste om noen bra nettsider eller bøker som du kan anbefale slik at jeg kan lage meg et spill eller en video?
GeirGrusom Skrevet 22. november 2004 Skrevet 22. november 2004 (endret) det er en GotoScene eller GotoFrame funksjon, svært lenge siden jeg brukte flash (flash 4) så jeg er litt korrodert på det området. Og tar jeg ikke feil så er ActionScriptet på Flash MX ganske å annerledes. Endret 22. november 2004 av GeirGrusom
nd4spd Skrevet 22. november 2004 Skrevet 22. november 2004 Velg det stedet du skal stoppe filmen på i tidslinjen. Klikk på F9, og klikk på Movie Control, så klikker du og drar "stop" til det stedet pilen viser:
Joachim89 Skrevet 20. desember 2006 Skrevet 20. desember 2006 Så lager du en knapp som du kan lage der du har denne koden: on (release) { gotoAndPlay(1); }
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå