Kvakksalveren Skrevet 17. september 2004 Skrevet 17. september 2004 Joda, det er sikkert godt nok. Trinnene er vel litt forskjellig definert avhengig av kor du spør. Derfor kan nok oppfølging av tiltakene plasseras inn ein eller annan plass. Poeng til KS.
KS Skrevet 17. september 2004 Skrevet 17. september 2004 Får ta en sikkelig fredagsnøtt: Anta: - at en flaske med Bache Gabrielsen konjakk, koster 50 kroner uten skatter og avgifter (utslagspris på polet er 400 kroner) - en person som tjener over 900.000 skal kjøpe en slik flaske. - Denne person har brukt opp all lønnen. Hvor mye må arbeidsgiver punge ut med for å personen skal få nok til å kjøpe flaska og hva blir skatteprosenten?
White Fox Skrevet 17. september 2004 Forfatter Skrevet 17. september 2004 har nå oppdatert.. Ks i ledelsen med 4 poeng. Ett til og han vinner. erichsen rett bak på 3 og mange litt bak på 2 poeng. Som sagt ks.. et poeng til og du er vinneren
KS Skrevet 17. september 2004 Skrevet 17. september 2004 ett til ja.... forutsetter at noen klarer denne oppgaven, ingen forsøk så langt.
KS Skrevet 20. september 2004 Skrevet 20. september 2004 Ser at jeg kunne ha presisert at det en person fra Oslo (pga difrensiert arbeidsgiveravgift) og at inntekten var 907.000 kroner siden innslagspunktene er noe justert for 2004. Uansett svaret blir: 1220 kroner og skatteprosenten er 96% Av en pott på 1220 kan arbeidsgiver bare betale ut 895 kr til arbeidstakeren fordi Staten skal ha 14,1% i arbeidsgiveravgift og fordi dette er en høy inntekt, ytterliger 12,5%. Av pengen arbeidstaker får, skal det betales trygdeavgift (7,8%), toppskatt (13,5%), ekstra toppskatt (6%) og skatt av alminnelig inntekt (28%). Totalt 55,3%. Slik at av de 895 kroner brutto blir det igjen bare 400 kroner netto. Dette brukes på polet men der (som oppgitt i oppgaven) 350 kroner som er avgifter. For å kjøpe en vare som koster 50 kr trenges det 1220 kroner. Et skattetrykk på 96%. Ingen klarte det, helga til tross; ny oppgave: Om en katt med tre farger stemmer et av disse alternativene: - Det er en hunnkatt - Det er en hannkatt - Kan være enten en hunnkatt eller hannkatt Hvilket og hvorfor?
Nimzo Skrevet 20. september 2004 Skrevet 20. september 2004 Om en katt med tre farger stemmer et av disse alternativene:- Det er en hunnkatt - Det er en hannkatt - Kan være enten en hunnkatt eller hannkatt Hvilket og hvorfor? Siden du spør, så antar jeg det ikke er nummer 3, da det er for åpenlyst. Skal jeg da velge mellom hann eller hunn så velger jeg hannkatt, da det som regel er hannen som må tiltrekke seg det andre kjønn i dyreverden... da den dominante lederen ofte er den som har retten til å parre seg.
KS Skrevet 20. september 2004 Skrevet 20. september 2004 Mulig at det ble for åpenlyst men du har i allefall gal løsning. Men jeg syns det var godt tenkt. Prøv igjen :-)
KS Skrevet 20. september 2004 Skrevet 20. september 2004 Nå vil ikke jeg bidra til å innsnevre mulightene her, men jeg spurte også om en forkølaring på hvorfor det var det ene eller det andre. Altså det kan fremdeles være en hannkatt men ikke fordi det som regel er hannen som må tiltrekke seg det andre kjønn i dyreverden.
Erichsen Skrevet 20. september 2004 Skrevet 20. september 2004 Hunnkatt, fordi de har to X kromosomer, og det er i X hvor fargen bestemmes. Hunnkatten kan ha to forskjellig farger + hvit, mens siden en hannkatt bare har et X kromosom, kan den bare ha en farge + hvit.
Atpn Skrevet 21. september 2004 Skrevet 21. september 2004 (endret) Tenker jeg stiller et spørsmål i stedet jeg. Når foregikk den første bemannede månelandingen? Eksakt dato, altså dag måned år. Endret 21. september 2004 av Atpn
KS Skrevet 21. september 2004 Skrevet 21. september 2004 Oppskytningen var onsdag 16. juli 1969 og Neil Armstrong gikk på månen mandag 21. juli 1969 klokken 03.56.20 norsk tid. Men hvorfor i all verden er det du som stiller spørsmål? For å oppnå privilegiumet å stille et spørsmår å du ha svart riktig på et annet spørsmål. Hva svarte du riktig på? Ikke noe.
Erichsen Skrevet 21. september 2004 Skrevet 21. september 2004 (endret) Da sier vi at Atpn sitt spørsmål ikke teller da, så stiller jeg et nytt et i stedet. Hva er spektralklassen til en hvit dverg? Endret 21. september 2004 av Erichsen
Atpn Skrevet 21. september 2004 Skrevet 21. september 2004 Sirius B er såvidt jeg vet en hvit dverg og den tilhører spektralklasse B tror jeg. Så da prøver jeg meg på B jeg
Atpn Skrevet 21. september 2004 Skrevet 21. september 2004 (endret) Hmm... nei, det stemmer jo. Tror A0 vil være mer riktig. Edit: må oppdatere svaret siden det er unøyaktig. Hvite dverger finner man i spektralklassene A til F. Sånn, da skulle det være rimlig riktig....håper jeg. Endret 21. september 2004 av Atpn
White Fox Skrevet 21. september 2004 Forfatter Skrevet 21. september 2004 Har nå oppdatert. erichsen og Ks ligger begge to på 4 poeng. altså ett poeng til en av dem og han er vinneren.
KS Skrevet 21. september 2004 Skrevet 21. september 2004 Da sier vi at Atpn sitt spørsmål ikke teller da, så stiller jeg et nytt et i stedet. Hva er spektralklassen til en hvit dverg? Spektralklasse G?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå