andersab Skrevet 25. august 2004 Skrevet 25. august 2004 Jeg har internett fra nextgentel. I huset har jeg en stasjonær, og en bærbar pc. Jeg har koplet en switch til nextgentels router, og til switchen har jeg kolpet til et trådløst accesspunkt, pluss den stasjonære pc'n. Dette fungerer helt fint, men det blir litt mye kabler og bokser. Er det mulig å kjøpe en hvilken som helst trådløs-router, og bytte ut med routeren fra nextgentel? Eller må man kjøpe den trådløse routeren som nextgentel tilbyr? Hadde vært deilig å ha 1 boks istedet for 3 + en haug med kabler. Eventuelt noen forslag på hvilken router jeg bør kjøpe?
cremaster Skrevet 25. august 2004 Skrevet 25. august 2004 Denne kan gjøre jobben som aksesspunkt og switch. Du må desverre ha router fra NGT for å komme deg på nett. Den trådløse routeren deres ville jo være perfekt for ditt bruk.
ghraib Skrevet 25. august 2004 Skrevet 25. august 2004 Hos nextgentel funker det fint. TopCom, D-link eller 3Com trådløs routere skal fungere fint. Ikke sats på den trådløse routeren fra Nexgentel. Sats på 11g standarden med støtte for WPA. Om ikke lenge kommer WPA kryptering som standard og da er det ingen vits å henge igjen med en 11b standard og den noe tvilsomme WEP krypterings standarden. Etterhvert kommer også WPA2 (med AES kryptering)[men da vil det kreves ny hardware] Ghraib
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå