eirikst Skrevet 22. juli 2004 Skrevet 22. juli 2004 (endret) Hei, jeg kom hjem fra jobb her for noen dager siden, og da jeg fikk se kabelmodemet mitt stod det og blinket og lyste som om opp eller nedlasting var fullt aktivt. Men da jeg ser bort på pc'en min er det slått av! Jeg skrur på PC'en og alt fungerer som det skal, selv om det blinker fortsatt. Tester linja og finner at jeg har den samme gamle hastigheten som jeg skal ha. Resetter kabelmodem og PC - samme blinkinga. Bare hvis jeg kobler ut nettverkskabel mellom PC og kabelmodemet mitt slutter det å blinke. Noen som vet hva dette kan være? Endret 22. juli 2004 av eirikst
svalset Skrevet 22. juli 2004 Skrevet 22. juli 2004 det vil nok alltid blinke litt her, grunnen til det er at det selvom du har skrudd av pc'en så er det litt strømstyring i pc slik at modem har "kontakt" med nettverkskortet. Og det vil sende pakker til hverandre siden de har kontakt.. men ingen laster ned fra deg, ingen trenger bruke linjen, så ingenting å være redd for her..
covah Skrevet 22. juli 2004 Skrevet 22. juli 2004 Kan feks. være en oppgradering av firmware fra leverandørens side.
RolfOve Skrevet 22. juli 2004 Skrevet 22. juli 2004 Min blinker selv om PC er på eller av. Selv når linjen var helt ny blinket den. Det kan være scanning og andre som prøver å kontakte ruteren/din pc. Dette er helt normalt-
eirikst Skrevet 22. juli 2004 Forfatter Skrevet 22. juli 2004 Dette har aldri skjedd før, og jeg har hatt det samme modemet i ett år. Og hvorfor sttopper det når jeg tar ut nettverkskabelen?
svalset Skrevet 22. juli 2004 Skrevet 22. juli 2004 Det er fordi da har ikke modemet kontakt med ditt nettverkskort, det er disse to som kommuniserer derfor blinker det.
arehsan Skrevet 22. juli 2004 Skrevet 22. juli 2004 Kan hende det går å deaktivere støtte for wake-on-lan. Det må du i tilfelle gjøre i BIOS.
CreapingDeath Skrevet 22. juli 2004 Skrevet 22. juli 2004 Bare sier det rett ut: Bare drit i det. ekke fali. Er helt normalt som en doktor ville ha sagt det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå