Paralio Skrevet 14. mai 2004 Skrevet 14. mai 2004 Liten tanke / juridisk spissfindighet: -Hvis man er så uheldig at at man ødelegger en orginal-cd med en film, musikk eller spill, og har vært så håpløs sløv å ikke fått tatt en lovlig kopi av denne, er det da lov å laste cd'en ned fra nettet gjennom et P2P-program? Mener selv jeg har jo kjøpt en rettighet i å bruke spillet, høre musikken eller se filmen, så hvilket medium denne/dette ligger på er jo likegyldig. Om dette er lagret på en pc i Russland eller ligger på en backup i skuffen min, er jo det samme. Har en liten diskusjon med en kompis om dette... Noen synspunker?
Neophus Skrevet 15. mai 2004 Skrevet 15. mai 2004 (endret) Her i norge, fremtil rundt sommeren, er det vel fortsatt lov å laste ned musikk/film til privat bruk? Men for all del, jeg oppfordrer ikke til det Endret 15. mai 2004 av Neophus
fenris1979 Skrevet 15. mai 2004 Skrevet 15. mai 2004 DU har LOV å lage backup av den cd.dvd.spill. .... DU har kjøpt. men du har ikke lov å laste det ned selv om du har enheten selv det har vel noe med at du ikke har lov til å distrubetere ting som er beskyttet av opphavs lover ... mener EG
B4stian Skrevet 15. mai 2004 Skrevet 15. mai 2004 DU har LOV å lage backup av den cd.dvd.spill. .... DU har kjøpt. men du har ikke lov å laste det ned selv om du har enheten selv det har vel noe med at du ikke har lov til å distrubetere ting som er beskyttet av opphavs lover ... mener EG riktig det... backup av sine egne ting er lov...
Broseen Skrevet 25. mai 2004 Skrevet 25. mai 2004 Er det noen som har en link til en god artikkel om hva som er lov og ikke lov i Norge angående fildeling, backup ol?
OeO Skrevet 25. mai 2004 Skrevet 25. mai 2004 Om det er lov å ta backup av egne dataprogrammer er vel et tolkningsspørsmål. Forøvrig har du lov til å laste ned filmer og musikk, men ikke lov til å dele. (Fildelingsnettverk). Når dette blir endret er jeg litt usikker på faktisk.
Broseen Skrevet 25. mai 2004 Skrevet 25. mai 2004 (endret) Joda, men jeg trenger en pålitelig artikkel for å overbevise en person. Endret 25. mai 2004 av Broseen
OeO Skrevet 25. mai 2004 Skrevet 25. mai 2004 sjekk www.lovdata.no og sjekk åndsverkloven elns... Ellers er det bare å søke etter artikler på google, norske nettsteder. Har vel lest noen før.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå