Gå til innhold

Bevegelse sensor


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det gjør det ikke med mindre jeg misforstår spørsmålet ditt?

 

En bevegelsessensor er en 'komponent' i et innbruddsvarslingssystem, men kan selvfølgelig brukes til å starte et videokamera i st. for en alarm.

 

Jeg kom til å tenke på en båndopptaker jeg har som er stemmeaktivert, dvs at den begynner å ta opp når lyder framtrer.

Kanskje det finns tilsvarende for et kamera, dvs den begynner å gjøre opptak når det er bevegelse i bildet? Men har ikke hørt om det.

Skrevet

Vet ikke hva du skal bruke det til.. Men finnes software som kan gjøre CCTV jobben :)

 

Selv bruker jeg Zoneminder (Fritt, gratis osv) til å passe på at vertsfamilien ikke rundstjeler meg :p (Egentlig ikke, er bare for å teste ;))

Skrevet

Mitt "gamle" Panasonic NV-DS150 har innebygd bevegelsesensor som starter opptak når den blir påvirket. Kan også slå av opptakslampa i front slik at kameraet blir helt anonymt.

 

Noe slik funksjon du savner i Canon MV550?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...