Gå til innhold

GNOME 2.6.0


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har lastet ned *.tgz for GNOME 2.6.0

Hvordan får jeg GNOME 2.6 til å funke?

Har prøvd å installere *.tgz pakker rett i /, slik pakkene installere av seg selv, det funket ikke. Hvorfor?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fordi de må pakkes ut og kompileres. Ikke for å være frekk, men jeg tror neppe du klarer det. Vent til det kommer i pakkesystemet ditt.

Skrevet

yNx: Slackware sitt pakkesystem bruker filer med etternavnet tgz.

 

Gnome sourcen fra Gnome.org kan lastes ned som tar.gz eller tar.b2, antar derfor at du har lastet ned pakker til Slackware, som har filendelsen tgz.

 

For å oppgradere/installere pakker i Slackware gå til katalogen du lastet ned filene og skriv:

upgradepkg --install-new *.tgz

Husk at du må være root for å gjøre dette.

 

Når pakkene er installert velger du hvilken desktop/windowsystem du vil bruke ved å skrive

xwmconfig

Denne må kjøres av hver enkelt bruker.

 

mvh

Terje

Skrevet

Sikker på at han ikke har lastet ned feile filer? Fordi jeg vet fra tidligere poster at han bruker Suse.

Skrevet (endret)

for andre gang; vent til det kommer i pakkesystemet! Og vil du ha lite arbeid? Bruk Windows.

Endret av yNx
Skrevet
Og vil du ha lite arbeid? Bruk Windows.

For noe tull. Linux trenger ikke være mye arbeid! SUSE er vel en av de distroene som er lite arbeid.

Tror ynx sin reply var ment som en respons på alle qwesdsfasa sine poster, som i seg selv er et helv*ete

Skrevet (endret)

GNOME kommer nok neppe i YOU til SuSE 9.0. Kanskje den kommer i 9.1, men der er standarden GNOME 2.4, siden SuSE først og fremst er en "KDE-distro" (3.2).

Endret av objorkum
Skrevet

Ja, det var ment som en respons på alle innleggene til qetelleranet. Beklager om jeg var frekk, men det var altså min mening. Bruk Windows.

Skrevet

Kjører i dag Fedora Core 1, og vurderer å teste gnome 2.6. Er dette mulig uten å praktisk talt bygge om halve distroen? Noen "søte små" RPM'er? Eller da eneste mulighet FC2 beta 2 (har denne 2.6 gnome?)

Skrevet (endret)

Jeg prøvde det. Vel, du bygger ikke om halve distroen. Du bygger om halve gnome. 50 % gnome 2.6 og 50 % gnome 2.5 :p

 

Vet at det finnes rpm til alle gnome pakkene, men jeg er for lat til å gjøre det. prioriterer ikke akkurat det høyest. Venter heller til fc2 final kommer :)

Endret av yNx
Skrevet

For beste GNOME-opplevelse, må jeg virkelig få anbefale Slackware. En liten terskel å komme over med installasjon og slikt, men etter det, er den enkel, utrolig kjapp, og flott å sette opp. Du lærer mye Linux av det også. Etter det er gjort går du og laster ned Dropline GNOME som nå er i 2.6. Med et enkelt installasjonsprogram har du et fullverdig dekstop-operativsystem (i mine øyne) oppe på kort tid.

 

Gi det en sjanse. Jeg har alltid forsøkt å holde meg unna Slackware, men når jeg nå prøvde det - var det som det beste av Linux jeg har prøvd. Som sagt, en liten terskel, men etterpå, himmelen.

Skrevet (endret)

kyrsjo: Trenger ikke bredbånd for gentoo. Er ikke så mye å laste ned.

Endret av yNx
Skrevet

Er ikke helt sikker, men er ikke snakk om mnge hundre mb. ;)

Last bare ned minimal livecd på ca. 70mb.

 

Jeg har gjort det slik at hvis det er store filer, laster jeg dem ned på skolen. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...