Gå til innhold

Radeon 9700 non-pro problemer


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en:

 

P4 2,66 MHz

1024 DDR Ram Corsair

Radeon 9700 (ikke pro)

MSI - 655 Max (v1.X) ATX Hovedkort

 

Har akkurat fått PC fra reperasjon, med byttet hovedkort, MSI 648 til MSI 655.

Jeg kommer inn i Windows som vanlig, men jeg legger merke til en del Stygge Bugger i bildet. F.eks. Er noe av skriften på en måte overstreket med en lilla farge, og Start meny knappen har også samme syndrom, en lilla skygge over bokstavene. Jeg prøver å kjøre f.eks UT, men spillet crasher i det den "precacher", og får en feilmelding som viser til driveren.

Jeg laster så ned nyeste driver fra ati.com (4.2), sletter gamle drivere og installerer. PC fungerer ypperlig, helt til Far Cry feiler i loadingen (Spillet fungerte en god stund, men det var litt bugging noen steder, litt flimring i objekter som ligger langt vekk, noe jeg ikke la spesielt merke til).

Jeg laster så ned helt nyeste driver (4.3), sletter gamle drivere og installerer, og nå får jeg samme syndromet jeg hadde helt i begynnelsen. Mange stygge bugger overalt, ingen spill fungerer, vanlig skrift er nesten uleselig noen steder, og lilla overstreking.

 

Kan det være noe med måten jeg installerte driveren på, siden jeg fikk det til 1 gang? Jeg har prøvd å slette gamle drivere, bare skjerm driveren, Alt ATI relatert software, og nesten alle kombinasjoner.. , jeg mistenker også hovedkortet, men jeg vet ikke hva jeg skal gjøre. Hjelp!

 

## Topic endret, "hjelp" i topic er fyfy! --blacktower ##

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du bytter hovedkort er det en selvfølge å reinstallere OS. Det blir omtrent det samme som å legge inn win xp på en pc,og sette disken med xp på inn i en annen pc,boote og forvente at det skal funke bra. Men det gjør det ikke. Formater,eller i det minste reinstaller win xp,så vil nok alt funke fint.

Skrevet
Hvis du bytter hovedkort er det en selvfølge å reinstallere OS. Det blir omtrent det samme som å legge inn win xp på en pc,og sette disken med xp på inn i en annen pc,boote og forvente at det skal funke bra. Men det gjør det ikke. Formater,eller i det minste reinstaller win xp,så vil nok alt funke fint.

Dette fungerer desverre ikke, ingen forskjell. Men jeg vurderer problemet med AGP voltage, og 4X/8X AGP

Skrevet

Jeg hadde problemer med at grafikken flashet i freelancer og et annet problem i nolf2 der figurene ble hullete, jeg forklarte problemet til komplett.no der jeg kjøpte det, de sa at de var enige i at skjermkortet var defekt, så jeg sendte det inn og fikk pengene tilbake.

Det kortet var et sapphire 9700pro

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...