Gå til innhold

Nytt System..


Vigji^

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Jeg har lyst å kjøpe nytt Hovedkort, Prosessor og minne ;)

Da tenkte jeg litt på Intel! Er det vanskelig og klokke? hvor langt kommer jeg med luft kjøling med 2.8? Hva er et bra og billig system? (som klokker bra).

Jeg hadde egentlig tenkt amd, men er det ikke slik at det ikke kan klokkes??

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Skal vi se:

 

AMD:

 

Athlon 64 3200+ og Gigabyte K8NNXP nForce 3 150.

 

Intel:

 

P4 2,8C(E)/3,0C(E) og Asus P4C800/Abit ic7-g.

 

AMD oppsettet yter mer, men Intel klokker lengre.

 

Edit: Ja, det går an å klokke AMD også.

Endret av AMDguru1
Skrevet

Men når jeg klokker Intel, er det noe mere og gjøre, en og gå inn i hovedkortet og stille på de tingene, så øker hastigheten?

Skrevet

Neida, du går bare i bios og stiller opp fsb enkelt og greit, det er jo også en fordel å justere timingene på minnet så dette yter best mulig der prøver du deg frem, ingenting som kan bli defekt av dette.

Skrevet

Ok, det hørtes jo fornuftig ut.. Er det ikke slik med amd sine cpuer ikke kan klokkes? de er låst?, i så fall er det sånn med Intel også?

Skrevet
Ok, det hørtes jo fornuftig ut.. Er det ikke slik med amd sine cpuer ikke kan klokkes? de er låst?, i så fall er det sånn med Intel også?

Begge er like: Multiplier er låst, men FSB er åpen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...