Gå til innhold

pc2700 ram + p4 fsb800?


fAight

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hey,

 

Som topic sier. Tenkte å kjøpe en p4 3.0GHz FSB800, men har bare pc2700 rambrikker...vil dette gå? HK mitt er aopen a4cmax i875 (Canterwood)

 

på forhånd takk...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du har cl 2.0 brikker så skulle de kunne kjøre 3200 cl 2,5 helt greit.Hvis ikke kan du sette på passiv kjøling og sette opp volten litt.

Skrevet (endret)

Ja det vil funke, du kan sette MEM:FSB ratio 5:4 i BIOS. Da vil FSB kjøre på 200MHz og RAM på 160MHz hvilket tilsvarer omtrent den hastigheten PC2700 er laget for.

 

Setter du MEM:FSB ratio til 3:2 har du tilogmed rom for å overklokke den nye CPUen til 3.6GHz (240MHz FSB), fortsatt innenfor spec. på minnet!

 

På ABit hovedkort heter det rett og slett MEM:FSB ratio 3:2 og 5:4, mens Asus kaller det samme for DRAM Frequency 266 og 333MHz

 

timtowtdi

Endret av timtowtdi
Skrevet (endret)

Situasjonen jeg er i nå:

 

Min cpu er en p4 nw 2.0 FSB400. Dette gjør at jeg bare for kjørt ram'en på ddr266Mhz - selv om jeg har ddr333MHz brikker. Får ingen ratio-kombinasjonsjoer tilgjengelig. Har spurt en, og han tror nettopp grunnen er fordi cpu'en bare har FSB400.

 

Så nå håper jeg at p4c 3.0 FSB800 vil åpne opp flere alternativer til ratio...men kan jo hende at hk'et er veldig kresen. Ikke mange som har denne modellen har jeg merket.

 

...takk for linken timtowtdi, driver å laster ned nå.

Endret av ridgea

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...