Gå til innhold

minne til amd 64 3200+


thoul

Anbefalte innlegg

Skrevet
Noen skrev et sted (husker ikke hvor) at man ikke trengte to brikker på grunn av 3200+ har en minnekanal, men det ser da ut som om denne også bruker dual ddr??opplys meg!!!
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Om du bruker to brikker eller en brikke er ett fett siden A64 bare har en minnekanal. Ytelsen vil være helt lik. Men du kan selvsagt bruke så kalte dual brikker, som er to brikker som er fra samme produsjon slik at de skal være likest mulig. Dette gir bedre stabilitet både for dual cannel systemer og for singel systemer (men dual systemer er mest avhengi av det). Det du skal være litt forsiktig med er minne valget. A64 er kresen på minne, og vil ikke funke om du kjøper feil.

 

Corsair sine XMS (pro) brikker funker stort sett hele tiden, så det er et godt valg, men de er litt dyre så hvis du har et stramt budsjett så går det ann å kjøpe twinmos sine winbond brikker, som også ser ut til å funke bare fint :thumbup:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...