sweetness Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 Har usannsynlig mye problemer med filer av typen video og movie clip. Har noen codec men til ingen nytte. Er det noen der ute i den store vide verden som kan hjelpe meg ? (har problemer med avi-format i ny og ne også)
xthal Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 Hva har dette med HARDWARE å gjøre? Uansett, før det blir stengt, FFDShow er det eneste du trenger (nesten).
Stigma Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 Enig, FFDshow dekker 90% av alle behov. Likevel, holder du på med mer avanserte filtyper som ogm osv, så ta en titt på denne guiden. Installerer du etter denne (med samme versjonstyper, viktig!) så vil du være i stand til å spill av alle de mer bruke formatene, med unntak av "matroska". Support for dette i guiden blir forsovidt lagt til snart også... Ellers si spesifikt hva som er problemet -Stigma
petterbaa Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 last ned noe som heter ace mega codec da får du alle codec som er gitt ut til codecet ble lagd. Hvis ikke det fungerer søk på google.
Rob3rt Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 last ned noe som heter ace mega codec da får du alle codec som er gitt ut til codecet ble lagd. Hvis ikke det fungerer søk på google. En ting til, du kan bruke et program som heter "G-Spot" til å finne ut hvilke codecs en fil trenger for å spilles av. Der kan du også se om du har denne codecen installert eller ei.
petterbaa Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 fant en liten side med noen codec packs til deg å! trykk her
petterbaa Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 last ned noe som heter ace mega codec da får du alle codec som er gitt ut til codecet ble lagd. Hvis ikke det fungerer søk på google. En ting til, du kan bruke et program som heter "G-Spot" til å finne ut hvilke codecs en fil trenger for å spilles av. Der kan du også se om du har denne codecen installert eller ei. jupp det programmet er fin fint! finer ut eventuelle lyd codecs som du mangler i tilegg til video codecsene(aldrig hørt et så snålt ord før )
Stigma Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 Jeg advarer MEGET sterkt mot å bruke såkallte codec packs, spesielt de som bare installerer så mange som overhodet mulig. Flere er IKKE bedre, og som oftest er det fordi du har mange konflikterende codecs at du ikke klarer å spille av, ikke fordi du har for få.. You have been warned. Som sagt gir guiden jeg postet tidligere deg en enkel guide til hvordan du får en ryddig clean installasjon som kjører alt (utenom visse håpløst utdaterte udødde formater som du bare finner om du er glad i å laste porno fra kazaa typ...) Det er selvfølgelig ditt valg, men bare ikke klag når ting ikke fungerer etter du har installert 4 codec-packs opå hverande i håp om det skal virke... -Stigma
Gef Skrevet 4. februar 2004 Skrevet 4. februar 2004 -Feilpostet Flyttes til Codecs forumet. Pass på neste gang at du poster riktig!
sweetness Skrevet 4. februar 2004 Forfatter Skrevet 4. februar 2004 (endret) jeg har (red. am prøver å ha) minimalt med codecs lagt inn samtidig...som regel blir det vare surr (--> VLC og nimo samtidig får bilde til å avspilles opp-ned... ) FFDshow skal jeg ta til etterettning, men ace mega codec pack linken har linja som er EVIG sein, gir meg knapt en KB i sec... Men vet dere om noen codec til movie og video clips TAKK for alle tipsene! Endret 4. februar 2004 av dub
petterbaa Skrevet 6. februar 2004 Skrevet 6. februar 2004 jeg har (red. am prøver å ha) minimalt med codecs lagt inn samtidig...som regel blir det vare surr (--> VLC og nimo samtidig får bilde til å avspilles opp-ned... ) FFDshow skal jeg ta til etterettning, men ace mega codec pack linken har linja som er EVIG sein, gir meg knapt en KB i sec... Men vet dere om noen codec til movie og video clips TAKK for alle tipsene! vel movie og videoclip er ikke noe format så vær mer presis! foreks:xvid,divx,avi,mpeg4 og liknende! Bare installer ace codec pack,det er allt du trenger! Og ikke last den ned fra den offisielle siden som er sinnsykt treg!! Og til dere over som klager over codec packs,jeg har aldrig hatt et eneste problem med det før(vel et med at bildet ble opp ned men det var for at jeg hadde installert to codec poacks samtidig!)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå