Gå til innhold

Hva burde jeg gå for?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Sitter for tiden med en p4c @ 3.5ghz med 43Cidle og 69Cload. (boxedvifta) Er rimelig lei av dette og har spurt litt rundt i denne posten om det vil holde med ny luftkjøler for å få ned temperaturen på et akseptabelt nivå. Begynnner å tenke på om ikke det kunne vært like greit å spandert på meg selv litt mer og kjøpt vannkjøling istedet.

 

kabinettet jeg har er ganske lite, vil det passe med vannkjøling:

L102590.jpg

Dimensjoner (BxDxH) 18 cm x 44 cm x 46 cm

 

Om det vil funke, kunne dere ha satt opp et godt forslag? Tenker på kjøling til cpu i første omgang og heller kjøpe fler blokker senere til nb og gpu.

Takker for alle svar.

 

 

Mvh

Lars Petter

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Ser greit ut, men skift ut radiatoren til f.eks ein AC Evo 120.

Er swiftechen dårlig? for den var meget praktisk for jeg har lite plass men den ville passet fint nede foran i kabinettet påmontert et par 80mm vifter.

Skrevet
Kan du si ca pris? Det beste er om du får plass til en 2*120mm radiator, med tanker på oppgraderinger..

Har ikke plass til 2x120mm vifter noe sted. Sett folk borre hull i taket på kabinettet, men har ikke plass til det.

 

Vil helst holde det på under 3000kr for alt.

Skrevet (endret)

Da vil jeg anbefale:

 

Fra netconnection:

 

Danger Den Maze RBX PIV 1\2" Pris: NOK 695.00

 

Hydor L20 II Pris: NOK 195.00

 

HW-Labs Black Micro Pris: NOK 495.00 (sleng på 2*80mm vifter)

 

Tygon R-3603 slange 1/2" Pris: NOK11.00 Pris er pr 10 cm

 

Slangeklemmer i plast for silikon Type: 12mm (1/2) Pris: NOK 15.00 per stk

 

Vil anbefale deg å kjøpe 6slangeklemmer( så du har i reserve) og 2meter slange(så du har nok..)

 

Dette kommer på 16-1700kr.. Men vil egentlig anbefale større radiator..

 

EDIT: Dette er da uten vanntank.. skal du kjøpe det så er det 3-700kr til.. Du kan også se på Black Ice Micro 2 Radiator 3/8" (10mm) til 695kr hvis du har plass til den.. den er dobblet så stor som den andre jeg satte opp, og vil nok kjøle litt bedre!

Endret av C0bra
Skrevet

Hvordan er Eheim 1048 i forhold til Hydor pumpa a?

 

Kan vel bare bruke den vanntanken jeg satt opp, og det feste til cdrombrønnene. Ser veldig praktisk ut iogmed jeg har lite kabinett.

Skrevet
Hvordan er Eheim 1048 i forhold til Hydor pumpa a?

 

Kan vel bare bruke den vanntanken jeg satt opp, og det feste til cdrombrønnene. Ser veldig praktisk ut iogmed jeg har lite kabinett.

Den vanntanken er fin ;) Eheimen pumper ikke like mye vann som Hydoren(nesten ikke forskjell) men er ca dobbelt så dyr, det er jo litt mer kvalitet over eheimen.. Har hydoren selv og er storfornøyd..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...