Gå til innhold

Bruk av AI for effektiv saksforberedelse opp mot møter, saks gjennomgang i møter, og forberedelse opp mot forelesning


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Burde en bruke https://gamma.app/ AI for effektiv saksforberedelse opp mot møter, saks gjennomgang i møter, og forberedelse opp mot forelesning?

I hvilke grad burde en bruke AI til denne type ting?

Her er noen punkt om hva det er, og hvorfor det kan brukes.

Forberedelse til forelesning

Gamma.app kan omgjøre notater, tidligere eksamens oppgaver, samt tekst fra pensum til powerpoint; i tillegg kan en i forkant generere pdf i chatGPT tilsvarende en lecture om ett eller annet tema, tilpasset læringsmål, pensum og tidligere eksamensoppgaver, som kan lastes opp i gamma.app - slik at en deremed får en god powerpoint.

Møte forberedelse og saks gjennomgang i møter

I utgangspunktet kan gamma.app AI funke som en metodikk for å oppsummere innhold til ulike parter, opp mot et møte - om det måtte være koblet opp mot læringsmiljø, styremøte, foreningsmøte, eller liknende.  Forvaltningsloven §17 setter krav til at "så godt opplsyt som mulig før vedtak treffes", noe som må skjønns vurderes opp mot de teknologiske muligheter en har til rådighet.

Mer spesifikt står det:

"§ 17.(forvaltningsorganets utrednings- og informasjonsplikt).

Forvaltningsorganet skal påse at saken er så godt opplyst som mulig før vedtak treffes. Det skal påse at mindreårige parter har fått mulighet til å gi uttrykk for sitt syn, i den grad de er i stand til å danne seg egne synspunkter på det saken gjelder. De mindreåriges syn skal tillegges vekt i samsvar med deres alder og modenhet.[...]" (Lov om behandlingsmåten i forvaltningssaker (forvaltningsloven) - Lovdata)

Ved å at en kan gi ulike parter en AI generert oppsummering, i tillegg, så kan dette virke som obligatorisk; videre er det et spørsmål om en burde ta i bruk powerpoint i møter, som er AI-generert, som på en best mulig måte oppsummerer informasjon fra ulike parter - slik at en dermed, i best mulig grad, er"så godt opplsyt som mulig før vedtak treffes".

 

Endret av lania
  • ilpostino endret tittelen til Bruk av AI for effektiv saksforberedelse opp mot møter, saks gjennomgang i møter, og forberedelse opp mot forelesning

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...