esp-pett Skrevet 11. januar 2004 Skrevet 11. januar 2004 Jeg har et ASUS A7N8X De Luxe Hovedkort, (SATA) Har brukt portene på hovedkortet på følgende måte (IDE): 1. HDD & DVD-Rom 2. DVD-RW & CD-RW (Brennere) Skal anskaffe meg en ny HDD og lurer på om jeg kan kjøpe en SATA disk og kople den på en av de 2 SATA tilkoplingene på hovedkortet uten at dette blir no problem? Hvordan blir det rent hastighetsmessig? Takker for svar!
8483838383 Skrevet 11. januar 2004 Skrevet 11. januar 2004 s-ata blir nok ikke mye kjappere, men det laster cpuen mindre. Ja, det er nok bare til å koble til, men du må sikkert aktivere disken i bios.
Carl M Skrevet 11. januar 2004 Skrevet 11. januar 2004 sata har et grensesnitt som rent teoretisk har 50% mer hastighet enn ide 100(vanlige harddisker) i tilleg til at de er master hver sin kanal... jeg har det hk'et og det skal gå helt fint å installeren en sata dsik på det... men du må huske å gå på www.asus.com og få de nyesete silicon image driverne til sata kontrolleren for at den kan virke
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå