Sargent Fire Skrevet 4. januar 2004 Skrevet 4. januar 2004 Jeg skal nå sette opp et trådløst nettverk bestående av en router, en laptop og 2 pc-er. Problem: - Hva er den beste løsningen med tanke på pris - Kan man koble til en tp kabel til routeren siden de vil stå rett i nærheten av hverandre - Er det et "musst" med 54mbit eller er 22mbit nok?
obos Skrevet 4. januar 2004 Skrevet 4. januar 2004 Du kan f. eks. lese den linken under: http://www.pcworld.no/index.cfm?fuseaction...EAC650E22CE1B1D De har kjørt en del tester på trådløst. Det er ikke så veldig stor prisforskjell på 22 og 54... Det er vel noen hundre kr ekstra for en 54 mbit. Jeg vil tippe at de fleste router har vel 4 ekstra porter som du kan koble til en tp kabel i hver port. Dvs at du kan koble til 4 ekstra pcer, pluss "uendelig" pcer som har et trådløst nettverkskort installert. Har du tenkt å bruke veldig mye trådløst? At du overfører mye ting fram og tilbake og du er en utålmodig person... Da er det kanskje best med en 54. Eller så kan du koble en tp kabel og få 100 mbit. Det spørs om du har tenkt å overføre mye og store filer via trådløst eller ei. Jeg har selv en 3com 54mbit. Den funker helt fint. Jeg har en stasjonær og en bærbar (T40 med 11 mbit). Når jeg overfører en film fra min stasjonære til min T40 via trådløst.... Det vil ta en del minutter Derfor har jeg installert en 54 mbits kort til min T40 og da sparer jeg en del tid. Husker ikke helt eksakt antall minutter.... Husk at du vil aldri få max hastighet da Det er sikkert mange andre som er mer ekspert i det området enn det jeg er, så vent litt til så vil folk hjelpe deg og gi deg masse anbefalinger. Lykke til
Sargent Fire Skrevet 10. januar 2004 Forfatter Skrevet 10. januar 2004 Jeg har idag gått til innkjøp av en SMC 2.4Ghz 54Mbit Wireless router og et pci kort. Jeg har en maskin tilkoblet til routeren via trådløs e forbindelser og en via en tp-kabel. Men problemet kommer når jeg skal innstille routeren til alt det den skal. Jeg velger den forbindelsen jeg har (Internett) trykker neste.... Så sier den tilslutt at den ikke kunne opprette noen internett forbindelse.. Hva kan være feilen, evnt. hvis noen skulle ha dette oppsettet hvordan innstalerte du det?
Selle Skrevet 10. januar 2004 Skrevet 10. januar 2004 Jeg vil sterkt anbefale Asus WL-500G. Test. Jeg har en stasjoner via TP og en stasjoner via trådløst. Bruker D-Link 108Mbit Trådløst kort. Kjøpte kortet som 54Mbit, men med den nyeste driveren skal det støte 108Mbit. Har ikke testet det siden routeren "bare" er 54Mbit
Sargent Fire Skrevet 10. januar 2004 Forfatter Skrevet 10. januar 2004 Men det er ikke problemet nå, har kjøpt alt men trenger litt hjelp..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå