Gå til innhold

MQTT Homeseer plugin - Topics forsvinner


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har et merkelig problem der innstillinger i en Homeseer-plugin forsvinner etter noen timer/dager uten at det fremkommer av logger eller noe annet jeg kan se hvorfor. Har spurt utvikleren, men han kan naturligvis vanskelig hjelpe uten logs.

 

Det gjelder MQTT-plugin som har en side der man taster inn hvilke topics som skal annonseres ti MQTT-brokeren på nettverket mitt. Etter en stund forsvinner topic etter topic helt til jeg til slutt står igjen uten at noe publiseres. Det finnes som sagt ingenting i loggen..

 

Håper noen kan ha opplevd noe lignende som kan hjelpe meg i å feilsøke dette merkelige problemet.

 

Jeg kjører nå på en Windows 10 VM, men har også hatt det samme problemet på tidligere Windows 7 installasjon. VM ble da også installert på annen fysisk disk, så det er svært få likheter med opprinnelig setup. Alt er oppdatert til nyeste versjoner.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...